Hrvatska reprezentacija
Rano se tresle mreže

VIDEO Pogledajte golove: Modrić, Livaja i Lovren, austrijski je mirisao na zaleđe

U prvih 10 minuta utakmice Austrija - Hrvatska vidjeli smo dva pogotka.

U sedmoj minuti utakmice s Austrijom u Beču Hrvatska je došla do vodstva, strijelac je bio Luka Modrić.

Austrijski vratar je pogrešno ispucao jednu loptu, naši reprezentativci su ju prihvatili, Nikola Vlašić se sjurio u prodoru i uposlio Modrića koji je s loptom napravio korak-dva, pucao i pogodio bliži kut austrijskog gola.

Modrićev pogodak za 0:1

Samo dvije minute kasnije Austrija je došla do poravnanja. Izgledalo je kao da je bilo zaleđe (u početku akcije), suci su to provjeravali i ustvrdili da nije bilo govora o nedozvoljenoj poziciji. Strijelac je bio Christoph Baumgartner koji je centaršut Marcela Sabitzera proslijedio u mrežu.

Austrijanci izjednačili na 1:1

Tih 1:1 na semaforu je potrajalo do 69. minute kada je poentirao Marko Livaja. Pratio je akciju, na drugoj vratnici dočekao ubačaj Ivana Perišića i glavom pospremio loptu u mrežu.

Livaja zabio za 1:2

Vatreni su pitanje pobjednika riješili u 72. minuti kada se Dejan Lovren ubacio iza leđa obrane Austrijanaca, dočekao centaršut Lovre Majera nakon jednog kornera i glavom u padu pogodio.

Lovren pogodio za 1:3