Hrvatska reprezentacija
"bila mi je čast"

Napadač Dinama i kapetan Švicarske emotivan nakon utakmice: "Posebna večer za mene"

Mario Gavranović bio je kapetan Švicarske u utakmici protiv Hrvatske i postigao je vodeći pogodak.

Bila je to posebna večer za mene, kazao je napadač švicarske reprezentacije i zagrebačkog Dinama Mario Gavranović nakon prijateljske utakmice protiv Hrvatske koja je završila pobjedom "Vatrenih" s 2:1.

Švicarska je povela u 31. minuti golom Gavranovića koji je lijepo zabio glavom na ubačaj Granita Xhake. Bio je to njegov osmi gol u švicarskom dresu, a čak treći protiv Hrvatske. No, svjetski doprvaci su okrenuli rezultat golovima Josipa Brekala (42) i Maria Pašalića (67).

Zlatko Dalić Dalić zadovoljan igrom, a komentirao je nastupe Bradarića i Budimira: ''Treba se stalno dokazivati'' divider

"Bila je to posebna večer za mene, treća utakmica protiv Hrvatske, postigao sam gol. Nažalost, nismo ostvarili pozitivan rezultat," kazao je Gavranović koji je u drugom dijelu dobio i kapetansku traku.

"Čast mi je biti kapetanom," dodao je.

Hoće li Hrvatska nakon dobre igre pobijediti i Švedsku u nedjelju?

Ukupno glasova:

Švicarski izbornik Vladimir Petković istaknuo je kako je zadovoljan prvim poluvremenom.

"Stvorili smo nekoliko prilika, nažalost zabili smo samo jedan pogodak. Nekoliko malih pogrešaka i nedostatak iskustva doveli su do hrvatskog gola. U nastavku je bilo dosta promjena, bilo je nekih dobrih stvari, a nekih ne baš dobrih," kazao je Petković.

Ante Budimir Je li Dalić dobio pravo rješenje za napad? U debiju asistirao za pobjednički pogodak divider

"Bio je to dobar test koji smo nažalost, izgubili. Ali za naše mlade igrače i one koji igraju manje, to je vrlo dobro iskustvo. Nemamo uvijek priliku raditi testove," dodao je.

Švicarsku sada očekuje u subotu gostovanje kod Španjolske u Ligi nacija, a tri dana kasnije i gostovanje u Njemačkoj.

Švicarska nakon dva kola skupine 4 drži začelje s jednim bodom. U vodstvu je Španjolska sa četiri boda, Ukrajina ima tri, a Njemačka dva boda.

Finta Domagoja Bradarića Debi iz snova za Bradarića: Ovo što je napravio Švicarcima danima će se prepričavati divider