Istra u očaju

Dinamo i Rijeka u finalu Kupa: Sablast na Maksimiru, riječka fešta u Puli!

Dinamo i Rijeka igrat će u finalu Hrvatskog kupa!

Nakon 2:0 pobjede u Koprivnici, nogometaši Zorana Mamića i na Maksimiru su pred petstotinjak gledatelja s 2:1 svladali Slaven Belupo. Poveo je Dinamo u 27. minuti golom Čopa, da bi početkom nastavka Rak pružio tračak nade gostima.

Ipak, rezultat se nije mijenjao, sve do 83. minute kada je lijepim zgoditkom i seniorskim prvijencem talentirani Fran Brodić donio domaćinu novu pobjedu. Dinamo se tako suvereno plasirao u svoje 17. finale Kupa, ukupnim rezultatom 4:1.

U Puli je bilo daleko više publike i neizvjesnosti. Rijeka je na Aldo Drosinu stigla s prednošću 2:1 iz prvog susreta. Sve nade Istre u 67. minuti ugasio je Ivan Krstanović, razveselivši brojne pripadnike Armade.

Inače, Riječani su već samim plasmanom u finale Kupa osigurali nastup u Europi, budući da će u Maksimir ići prvenstvena titula.

Dinamo - Slaven Belupo 2:1 (Čop 27', Brodić 83' / Rak 52') *ukupno 4:1

Istra - Rijeka 0:1 (Krstanović 67') *ukupno 1:3