Debitirali ciparski suci

Bivši hajdukovac u posljednjim sekundama srušio Lokomotivu, Varaždin skočio na drugo mjesto

Na HNL utakmici Lokomotiva i Varaždina debitirali su ciparski suci.

Nogometaši Varaždina pobijedili su Lokomotivu s 2:1 u posljednjem susretu 9. kolaSuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj.

Gosti su stigli do tri boda nakon nevjerojatne sudačke nadoknade u kojoj je Lokomotiva izjednačila na 1:1, da bi Varaždin zabio za pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Tonio Teklić, koji je u 29. minuti promašio i kazneni udarac.

Teklić je u 26. minuti srušen u kaznenom prostoru, sam je izveo udarac s bijele točke i pogodio prečku. Rezultat se do konca poluvremena nije mijenjao pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Bivši veznjak splitskog Hajduka pogrešku je ispravio u 51. minuti sjajno pogodivši za 1:0. Lokomotiva je uspjela izjednačiti u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Marić.

gol expired Istra uvjerljivo slavila na teškom gostovanju u Koprivnici, ponovno zabio Ante Erceg divider

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pogodaka, gosti su u trećoj minuti nadoknade dobili još jedan kazneni udarac. Ponovo je pucao Teklić i pogodio za pobjedu.

Dodajmo kako je susret vodio ciparski sudac Chrysovalantis Theouli u sklopu suradnje koju su dogovorili HNS i Ciparski nogometni savez o razmjeni sudaca i unapređenju sudačkih znanja.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 25 bodova, Varaždin je skočio na drugo mjesto sa 15 bodova, dok je Slaven Belupo treći sa 14 bodova, Hajduk ima 13, a Osijek 12 bodova. Istra je sada šesta sa 11 bodova.