U 24. kolu španjolske lige nastavljena je 'mrtva trka' Barcelone i Real Madrida...

Nogometaši Reala pobijedili su u dvoboju 24. kola španjolskoga nogometnog prvenstva Tenerife na gostovanju 5-1. Dva je gola zabio Higuain, po jedan Kaka i Ronaldo, kao i Raul.

Realov je legendarni veteran zabio četvrti pogodak ove sezone u Primeri i prvi nakon 27. listopada prošle godine, dakle točno nakon četiri mjeseca.

S nova se dva gola Argentinac Higuain izjednačio s Lionelom Messijem na drugom mjestu ljestvice strijelaca (16) golova. Ronaldo je ponovno zabio iz penala svoj 13., a Kaka svoj sedmi prvenstveni pogodak.

Jedini su gol Madriđani primili iz prekršaja nad golmanom Casillasom, kojeg sudac nije sudio. Zabio ga je Ayoze u 46. minuti.

'Uvijek ima prostora za napredak. Ova momčad još uvijek nije savršena,' rekao je trener Pellegrini nakon susreta.

'Moramo još bolje čuvati loptu u posjedu. Osjećam da ćemo, obzirom na nastavak napora, to početi činiti uskoro. Na Tenerifama smo dobili jer smo naporno radili cijelu utakmicu,' zaključio je Čileanac, koji je na konferenciji za novinare javnu pružio podršku stradalnicima razornog potresa u njegovoj domovini:

'Nadam se da će čitava država ujedinjeno uspjeti prebroditi ovu tešku tragediju.'

Nogometaši Barcelone pobijedili su pak Malagu 2-1 na svom stadionu u trećemu subotnjem dvoboju 24. kola španjolskog prvenstva. Tom su pobjedom Katalonci uspjeli održati prednost od dva boda pred sve goropadnijim Realom.

Guardiolina momčad u ovom trenutku ne izgleda moćno i prilično se, za razliku od Madriđana, muči. Obrambeni bedem gostiju iz Malage, 12-plasirane momčadi Primere, Katalonci su prvi put uspjeli probiti tek u 68. minuti, kada je Pedro zabio svoj sedmi prvenstveni pogodak pogodivši izvan 16-erca u desni kut golmana gostiju Munue, koji je trebao reagirati bolje.

Barça je nastavila napadati, pa su gosti izjednačili u 80. minuti iskoristivši pospanost posljednje linije domaćih gotovo na središtu igrališta. Dupli pas odigrali su visokopostavljenim Barceloninim braničima Valdo i Obinna, te je prvospomenuti nogometaš sam otišao na golmana Valdesa svladavši ga u situaciji jedan na jedan.

Ipak, već tri minute kasnije, Xavi je fenomenalnom dijagonalnom loptom na desnom krilu pronašao sjajno postavljenog Danija Alvesa koji je od prve poslao povratnu loptu za Messija. Argentinac ju je također od prve proslijedio u mrežu za svoj 17. prvenstveni pogodak, kojim se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s Valencijinim napadačem Davidom Villom.

Zlatan Ibrahimović je potom zabio i treći gol za prvake, ali ga je sudac poništo zbog Šveđaninova navodnog prekršaja u napadu.

'U zadnje vrijeme je izgledalo kao da možemo izgubiti od bilo koje momčadi. Ali, u subotu smo pokazali višu razinu - komentirao je susret Guardiola pomalo neobičnom izjavom kad se uzme u obzir da je pobjednički gol Lionel Messi postigao tek u 83. minuti.

Primera, 24. kolo:

Getafe – Zaragoza 0-2 (Suazo 3, 19)

Tenerife – Real Madrid 1-5 (Ayoze 46 / Higuain 29, 41, Kaka 48, Ronaldo 79-11m, Raul 91)

Barcelona – Malaga 2-1 (Pedro 68, Messi 83 / Valdo 80)