Roland Garros

Karlović slavio u dvoboju veterana, teški trenuci za branitelja naslova

Po četvrti put u karijeri Ivo Karlović prošao je prvu prepreku na pariškom Roland Garrosu, nakon što je u ponedjeljak slavio u dvoboju veterana protiv 35-godišnjeg Španjolca Alberta Montanesa sa 6-2, 7-6 (7), 7-6 (5).

Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj i treća Karlovićeva pobjeda do koje je stigao na prilično uvjerljiv način. Ključnim se pokazao drugi set u kojem je 37-godišnji Zagrepčanin propustio ranu prednost breaka (1-0), a potom morao spašavati dvije set-lopte, jednu u 12. gemu te drugu u tie-breaku. Prednost od dva seta Ivo je kapitalizirao u trećem setu, koji je također otišao na njegovu stranu nakon 13. gema u kojem je iskoristio svoju treću meč-loptu.

Karlovićev najbolji rezultat u Parizu je 3. kolo do kojeg je stigao prije dvije godine. U drugom kolu ga čeka pobjednik dvoboja srbijanskog tenisača Lasla Đerea i Australca Jordana Thompsona.

Branitelj naslova Švicarac Stan Wawrinka proživio je teške trenutke, ali je uspio izbjeći poraz u prvom kolu od Čeha Lukaša Rosola. Wawrinka je slavio u pet setova i tako nije postao prvi pariški branitelj naslova koji bi se oprostio već u prvom kolu.