ATP Umag

Čilić ekspresno u četvrtfinale Umaga!

Samo jer 65 minuta trebalo najboljem hrvatskom tenisaču Marinu Čiliću da izbori plasman u četvrtfinale ATP turnira u Umagu...

Lanjski finalist i ovogodišnji drugi nositelj Croatia Opena bio je slobodan u prvom kolu, a u drugom je sa 6-3, 6-2 svladao Nijemca Daniela Brandsa. Bio je to drugi međusobni ogled ove dvojice tenisača i druga Čilićeva pobjeda.

Međugorac je već u drugom gemu došao do breaka, ali nije ga uspio dugo sačuvati. Brands mu je, naime, uzvratio već u sljedećem gemu, no to nije omelo 15. igrača svijeta. U osmom je gemu napravio novi obrat, poveo s 5-3 i mirno priveo set kraju.

U drugom je setu prvi do prilika za break došao Brands, ali nijednu od dvije šanse u drugom gemu nije realizirao. Novu priliku više nije dobio. Čilić je već u sljedećem gemu oduzeo servis 120. svjetskom tenisaču, potom je novi break napravio u petom gemu i priči je bio kraj.

Polufinale turnira na umaškoj zemlji Čilić će loviti protiv boljeg iz dvoboja Amerikanca Waynea Odesnika i Slovenca Blaža Kavčiča koji je u 1. kolu izbacio našeg Antonija Veića. (TS)