Lazio je slavio rezultatom 1:0 protiv Bologne na gostovanju na stadionu Renato Dall'Ara u okviru 1. kola talijanske Serie A.
Tri vijesti o kojima se priča
Jedini i pobjednički pogodak na utakmici postigao je rezervni igrač Davide Frattesi u 59. minuti susreta, i to samo pet minuta nakon što je ušao u igru s klupe. Frattesi je iskoristio sjajnu asistenciju Boulayea Dije i preciznim udarcem matirao domaćeg golmana Lukasza Skorupskog.
Ova utakmica bila je službeni prvenstveni debi za obojicu novih trenera – Gennara Gattusa na klupi Lazija i Domenica Tedesca na klupi Bologne. Iako je Bologna imala veći posjed lopte (53%) i više udaraca prema golu (13 naspram 11), gosti iz Rima su bili konkretniji, a golman Lazija Christos Mandas proglašen je igračem utakmice s nekoliko ključnih odbrana, uključujući i skretanje slobodnog udarca Federica Bernardeschija u stativu.
U momčadi Bologne hrvatski reprezentativac Nikola Moro utakmicu je odgledao s klupe za rezervne igrače.
