Bravo, Borna!

Ćorić dobio Verdasca na startu Pariza i izborio meč protiv Murrayja

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić pobijedio je u 1. kolu jakog turnira u Pariz-Barcyu Španjolca Fernanda Verdasca s 6-4, 6-4, te će u 2. kolu igrati s Britancem Andyem Murrayem.

Borna Ćorić je u pariškom Bercyu prekinuo niz od tri poraza u prvim kolima turnira, nadigravši u dva seta 13 godina starijeg Verdasca, koji je odmah mjesto ispod njega (47) na ATP ljestvici.

U oba seta Ćorić je imao sjajnu završnicu, kod 5-4 u prvom setu je napravio prvi "break", da bi u drugom setu svoj servis izgubio u prvom gemu i jurio je Španjolca sve do osmog gema, kada je Zagrepčanin uspio izjednačiti na 4-4. U završnici je Ćorić odigrao briljantno i s još jednim oduzimanjem servisa došao do konačno pobjede.

U 2. kolu Ćorić ide na trećeg igrača svijeta Murraya s kojim ima skor 1-1. Škot je slavio na Davis Cup dvoboju u Umagu 2013. godine, a ove godine je Ćorić uzvratio pobjedom u Dubaiju s 6-1, 6-3.

U Parizu u srijedu svoj nastup započinje i Marin Ćilić koji se sastaje s Bugarinom Grigorom Dimitrovim.