Marić poentirao

Prvo pretkolo Europske lige: Osijek remijem u Moldaviji započeo eurosezonu

U sjeni Svjetskog prvenstva prvi hrvatski predstavnik već je startao u Europi.

U prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige Osijek je u Moldaviji odigrao 1:1 s Petrocubom i ostvario dobar rezultat uoči uzvrata koji se u četvrtak 19. srpnja igra u Gradskom vrtu.

U sjeni Svjetskog prvenstva i čudesnog pothvata hrvatske reprezentacije Osječani su odmjerili snage s klubom koji je prošle sezone bio treći u Moldaviji i na taj se način plasirao u kontinentalno natjecanje.

Osijek je poveo u 52. minuti, kada je Mirko Marić zabio na asistenciju Borne Barišića.

Međutim, to vodstvo nisu uspjeli zadržati. U 65. minuti izjednačio je Vladimir Ambros.

Ako u uzvratu Osječani očekivano eliminiraju Moldavce, u drugom će pretkolu igrati protiv pobjednika ogleda između škotskog velikana Rangersa i makedonskog Škupija.

U prvoj utakmici Rangersi su na svom Ibroxu slavili s 2:0.