Prije penala

Glasajte za potez dana: Koji vam je ljepši od dva hrvatska pogotka Rusima?

Iza nas je luda subota, u kojoj je hrvatska nogometna reprezentacija izborila plasman u polufinale Svjetskog prvenstva.

Hrvatska je na penale, nakon Danske, eliminirala i domaćina Rusiju i ušla u polufinale Svjetskog prvenstva.

Prije nego je četvrtfinalni sraz u Sočiju stigao do izvođenja jedanaesteraca, unutar 120 minuta igre bilo je 2:2.

U glasanju za potez dana odlučili smo vam ponuditi dva hrvatska pogotka, premda smo svjesni da je ona majstorija Denisa Čeriševa nogometno nešto najkvalitetnije što se dogodilo na objema četvrtfinalnim dvobojima igranim u subotu.

Dakle, prvi hrvatski gol bio je djelo Andreja Kramarića koji je udarcem glavom okrunio lijepu akciju Vatrenih. Bilo je to za izjednačenje 1:1 u 39. minuti.

U produžecima je Domagoj Vida nebeskim skokom i preciznim udarcem glavom donio našoj reprezentaciji vodstvo koje nije zadržano, ali je sad sasvim nebitno s obzirom da je u ruletu izvođenja jedanaesteraca Hrvatska prošla u polufinale.