Belgijski junaci

Glasajte za potez dana: De Bruyneov projektil ili Courtoisova obrana Neymaru?

Iza nas u prve dvije utakmice četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

U prvim dvama utakmicama četvrtfinala Svjetskog prvenstva trijumfirali su Francuska i Belgija, koje će međusobno odmjeriti snage u polufinalu 10. srpnja u Sankt-Peterburgu.

U našem izboru za potez dana odlučili smo se za dva trenutka su utakmice Brazil - Belgija.

Prvi je pogodak Kevina De Bruynea iz 31. minute za vodstvo Belgijanaca od 2:0. Pola posla je napravio Romelu Lukaku, povukao kontru, navukao na sebe nekoliko brazilskih igrača i onda dao za veznjaka Manchester Cityja koji se fino namjestio, naciljao i neobranjivo pogodio mrežu Alissona.

U drugom poluvremenu su Brazilci smanjili, a u posljednjim trenucima sudačke nadoknade umalo su došli i do pogotka za izjednačenje. Pucao je Neymar, s nekih 18 metara, ali se Thibaut Courtois vinuo visoko i bravuroznom intervencijom odbio loptu u korner.