VIDEO Krah Reala: Je li to kraj borbe za naslov?

Real Madrid izgubio je na gostovanju kod Osasune u 21. kolu Primere i sada zaostaje 7 bodova za Barcelonom...

Pogotkom Camunasa u 62. minuti Osasuna je stigla do minimalne pobjede protiv Mourinhovih izabranika i tako možda i odlučila borbu za naslov prvaka Španjolske, s obzirom da Barca niže pobjedu za pobjedom i uz takvu igru 7 bodova prednosti na vrhu djeluje nedostižno.

Camunas je nadmudrio Realove braniče pri postavljanju zaleđa i potom matirao Casillasa poluvisokim udarcem. Lopta se od vratnice odbila u gol.

Niti dotad niti nakon toga Madriđani nisu uspijevali doći do pogotka, pa čak niti do stopostotne prigode. Nije pomogla niti trostruka Mourinhova izmjena u 64. minuti, odmah nakon pogotka domaćih: Xabi Alonso, Kaka i Adebayor ušli su umjesto Lassane Diarre, Raula Albiola i Di Marije. Togoanac je time ostvario svoj debi u dresu "kraljevskog kluba".

Drugi je to uzastopni gostujući kiks Mourinhove momčadi, koja je ovog trenutka očito u krizi. Prije dva tjedna na gostovanju u Almeriji ostali su bez dva boda jedva izvukavši remi.

Osim toga, Realu je ovo tek drugi ovosezonski prvenstveni poraz, prvi od debakla kod Barcelone, koja je 29. studenog na Nou Campu deklasirala Madriđane 5-0.

U ranije odigranoj utakmici 21. kola Athletic Bilbao na gostovanju je pobijedio Atletico Madrid 2-0. Oba je pogotka za goste zabio Gaizka Toquero. Pobjedu je gostima omogućio domaći stoper, Kolumbijac Luis Perea, isključenjem u 38. minuti, pri rezultatu 0-0. Njegova je izravna posljedica bio 11-erac za goste. Promašio ga je Fernando Llorente.