Hrvatski nogometaši Ivan Rakitić i Mario Gavranović bili su strijelci za momčad Schalkea koja je u četvrtfinalu njemačkog kupa u produžetku pobijedila Nürnberg s 3-2...

Dva puta je Schalke stizao prednost gostiju. Prvi puta je to učinio u 14. minuti, kada je Mario Gavranović udarcem lijevom nogom nakon akcije koju je pokrenuo Raul, s 10-tak metara smjestio loptu u desni kut suparničkog vratara.

Nakon što je Julian Schieber svojim drugim golom u 32. minuti (prvi je zabio u 4. minuti) opet zabio za vodstvo gostiju, i za drugo izjednačenje pobrinuo se Hrvat u Schalkeu, ali ovoga puta onaj poznatiji, Ivan Rakitić, koji je s ruba kaznenog prostora precizno naciljao desnom nogom u lijevi kut vratara gostiju Schäfera u 58. minuti.

„Bila je ovo iznimno važna utakmica. Željeli smo do posljednje minute igrati maksimalno kako bismo izbjegli raspucavanje penala. Uspjeli smo u tome“, kazao je Rakitić, strijelac iz 58. minute dodavši:

„Peer Kluge i Raul odigrali su sjajno pa sam ostao sam prilikom udarca. Za taj smo pogodak zaslužni bili svi.“

Ipak, gotovo 50.000 gledatelja, na kraju je najviše slavilo 17-godišnjeg Juliana Draxlera, koji je u svom trećem nastupu za prvu momčad Schalkea zabio prvijenac. I to kakav! Lažnjakom je izbacio jednog igrača Nürnberga, a onda je s 25 metara opalio lijevicom u sam kut gostujućeg vratara, koji je uspio samo dotaknuti loptu, ali ne i spriječiti sjajan pogodak i neviđenu radost svih domaćih nogometaša i navijača, ali i trenera Felixa Magatha, koji rijetko na klupi pokazuje emocije, pozitivne ili negativne. No, ovoga puta je i on skakao od sreće.

„Julian je savršeno udario loptu. Dobar je momak, naporno radi i neka uživa u ovom lijepom trenutku“, kazao je Rakitić.

Dodajmo tome kako je Julian Draxler nedavno postao najmlađi debitant u povijesti momčadi Schalkea u Bundesligi, a dobio je prije tjedan dana od kluba iz Gelsenkirchena i prvi profesionalni ugovor, do 2014. godine. Draxler, koji igra na poziciji ofenzivnog veznjaka, odigrao je u prvom dijelu sezone 12 utakmica za mladu momčad Schalkea. Zabio je pritom devet golova i jednom asistirao što mu je otvorilo vrata seniorske momčadi. Tijekom priprema u Beleku impresionirao je trenera Felixa Magatha...

DFB-Pokal, četvrtfinale:

Schalke – Nürnberg 2-2, 3-2 (Gavranović 14, Rakitić 58, Draxler 119 / Schieber 4, 32)