breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"

Milanski derbi 'della Madonnina' protekao je u znaku sjajnog Brazilca Pata koji je dvama pogocima zapečatio sudbinu Intera...

'Rossoneri' su dočekali ovaj derbi s dva boda prednosti na ljestvici i praktički imali sve u svojim rukama ukoliko žele do titule prvaka. A dvoboj protiv gradskog rivala na San Siru nije mogao početi na bolji način. Već u prvoj minuti Milan je kreirao akciju za pogodak.

Gattuso je gurnuo odličnu loptu prema Robinhu, a Interov vratar je pravovremeno istrčao i u posljednji tren izbio loptu, ali samo u noge Pata koji je bez problema pogodio za 1-0. U 62. minuti isti je igrač povisio na teško dostižnih 2-0 nakon još jedne dobre kombinacije domaćih nogometaša. Spomenimo i to da je Inter od 54. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Chivua.

Pred sam kraj utakmice dosuđen je jedanaesterac za 'crveno-crne', a precizan s bijele točke bio je Antonio Cassano koji je zaokružio veliku pobjedu Milana od 3-0. Međutim, napadač 'Rossonera' uspio je dobiti čak dva žuta kartona u istoj minuti, tako da nije dočekao kraj susreta na terenu.

'Rossoneri' su unatoč izostanku Ibrahimovića i dva uzastopna remija došli do vrlo bitne pobjede nad 'crno-plavima', ujedno i glavnim konkurentima za naslov prvaka.

Leonardova momčad nije se uspjela vratiti nakon rezultatskog minusa iz 1. minute te joj preostaje grčevita borba za titulu, a istovremeno i iskušenja u Ligi prvaka.