U-21: Hrvatskoj minimalan poraz od jake Furije, šanse u uzvratu velike

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine gostovala je u Španjolskoj, gdje je odigrala prvu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na EP u Danskoj iduće godine...

Pobijedila je Španjolska 2-1, no time mladi hrvatski nogometaši nisu napravili korak unatrag od Europskog prvenstva. Pogodak u gostima može biti prilično bitan, a slijedi još uzvrat na hrvatskom terenu.

Mogli su izabranici Dražena Ladića i bolje proći, možda i izbjeći poraz, ali je u nekoliko situacija dobro reagirao domaći vratar De Gea, golman madridskog Atletica, a nisu niti hrvatski igrači uvijek bili precizni.

Poveo je domaćin u 21. minuti pogotkom Adriana, ali samo dvije minute kasnije Hrvatska je mogla slaviti jer je Dejan Šklonik izjednačio rezultat. Španjolska je do kraja prvog dijela bila bolja, pa je golom Josea četiri minute prije odmora opet povela.

U nastavku utakmice nije bilo mijenjanja rezultata, makar je Hrvatska nekoliko puta došla blizu izjednačenja.

Uzvratna utakmice se igra u utorak u Varaždinu, a podsjetimo da će se na Europskom prvenstvu reprezentacije boriti za plasman na Olimpijske igre 2012. u Londonu.