Zemanlandia

Totalni nogomet: Roma se poigrala s Milanom u novoj golijadi!

Nogometaši Rome zasluženo su s 4-2 pobijedili Milan u derbi utakmici 18. kola talijanske Serije A. Nikakve rezultatske neizvjesnosti nije bilo jer je Roma u 87. minuti vodila sa 4-0...

Posljednji je put Roma pobijedila na Olimpicu Milan, u Seriji A, sada već daleke 2008. godine. Nakon toga su tri utakmice završavale bez pobjednika, dok je prošle sezone Milan slavio s 3-2.

Tri od četiri pogotka je Roma postigla udarcima glavom. Prvo je Burdisso u 13. nakon kornera bio precizan glavom, a potom je Osvaldo jednako tako reagirao na asistenciju Tottija u 23. minuti. Preostala je dva pogotka za Romu postigao 20-godišnji Argentinac Erik Lamela, čime je došao do jubilarnog desetog gola ove sezone u Seriji A i prvi je klupski strijelac (Osvaldo je zabio dosad devet).

U 78. minuti je kod Rome pocrvenio Marquinhos, a Milan je u samoj završnici barem došao do smanjenja rezultata, pa su unutar 60 sekundi zabili Pazzini (iz penala) i Bojan Krkić za konačnih 4-2. (TS)