100. utakmica Mourinha u Realu

City ispao iz Lige prvaka, Borussia Dortmund razmontirala Ajax!

Real Madrid je u Manchesteru, u 100. utakmici Josea Mourinha na trenerskoj klupi u Ligi prvaka, odigrao sa Cityjem 1-1, čime je osigurao prolazak u osminu finala natjecanja.

Luka Modrić započeo je utakmicu u redovima "kraljevskog kluba", te je bio pokretač akcije za vodeći pogodak Reala.

Modrić je poslao loptu na desnu stranu Realova napada gdje ju je prihvatio Angel Di Maria, a potom ju lijevom nogom ubacio u kazneni prostor "građana". Karim Benzema našao se sam "kao duh" na petercu Cityja, nakon zakašnjele reakcije Maicona, te lakoćom matirao Joea Harta za vodstvo 1-0.

>> Maminjo u nevjerici: Dinamo u Portu nizao šanse i uvjerljivo – izgubio!

Imao je Real prilika do poluvremena povećati vodstvo, ali je lob Cristiana Ronalda s gol-crte izbacio Kompany, dok se Sami Khedira spetljao u izlasku jedan na jedan s Hartom, te nije uspio uputiti udarac.

U nastavku je City bio daleko bliže pogotku, a zabio ga je tek uz sudačku pomoć u 73. minuti. Alvaro Arbeloa "srušio" je u kaznenom prostoru napadača "građana" Sergija Agüera i Gianluca Rocchi je iste sekunde pokazao na bijelu točku. Precizan je s iste bio upravo Argentinac Agüero.

Promjena rezultata do kraja nije bila, baš kao ni pravih prilika. Remi je istovremeno značio ispadanje Cityja iz Lige prvaka, te prolazak Reala u nokaut fazu natjecanja.

Recimo i da je Modrić igru napustio u 68. minuti, a na travnjaku ga je zamijenio Jose Callejon.

Sve pogotke s utakmice Manchester City - Real Madrid možete pogledati OVDJE.

Borussia Dortmund je laganom 4-1 pobjedom na amsterdamskoj Areni osigurala plasman u osminu finala najprestižnijeg nogometnog natjecanja Lige prvaka.

Njemački prvak je do poluvremena pogocima Marca Reusa, Marija Götzea i Roberta Lewandowskog riješio pitanje pobjednika u susretu skupine D, te ujedno nanio Ajaxu i najteži "poraz" do poluvremena u klupskoj povijesti Lige prvaka. Naime, nikada prije Ajax na poluvremenu utakmice u LP nije primio tri pogotka.

U 8. je minuti prvog dijela Götze po desnoj strani uposlio Reusa, a ovaj iskosa s ruba peteraca poslao loptu ispod vratara Vermeera. Götze se u 36. minuti i sam upisao u strijelce kada je iskoristio dodavanje Nevena Subotića i zabio za 2-0, a konačnih 3-0 na poluvremenu postavio je Poljak Lewandoswski, nakon što je u mrežu pospremio jedan "otpadak" vratara Vermeera.

U nastavku je, točnije u 63. minuti u igru ušao Ivan Perišić, a četiri minute kasnije Lewandowski je svojim drugim pogotkom, nakon dodavanja Götzea, zabio za 4-0. Konačnih 4-1 postavio je Daniel Hoesen u 86. minuti utakmice, uz pomoć Subotića kojeg je lopta na putu do mreže dirala i neobranjivo završila iza leđa Weidenfellera. (TS)

Sve golove s utakmice Ajax - Borussia Dortmund možete pogledati OVDJE.

Utakmice Lige prvaka, 5. kolo:

Skupina D

Manchester City - Real Madrid 1:1 (Aguero 74' pen / Benzema 10')

Ajax - Borussia Dortmund 1:4 (Hoesen 86' / Reus 8', Goetze 36', Lewandowski 41', 67')