Čudesan pogodak Mexesa

Milan osigurao prolaz, Mexes zabio ljepše škarice od Ibre!?

U C skupini je Milan slavio kod Anderlechta 3-1 čime je osigurao plasman u nokaut-fazu, u koju se još u prošloj rundi plasirala Malaga, koja je u ranijoj utakmici odigrala 2-2 sa Zenitom, iako je vodila s 2-0.

Stephan El Shaarawy doveo je Milan u vodstvo u gostima kod Anderlechta u 47. minuti, u svom prvom dodiru s loptom u suparničkom kaznenom prostoru. Nakon što je u 70. minuti domaći igrač Bram Nuytinck bio isključen, Philippe Mexès je minutu kasnije zabio fantastični gol škaricama s ruba kaznenog prostora. Mexesu je to bio drugi gol u karijeri u Ligi prvaka, te prvi uopće u dresu Milana. U pitanju je sigurno najljepši gol večeri. Domaćini su smanjili preko De Suttera koji je u 78. minuti pogodio iz blizine, no, Pato je u prvoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu Milana.

>> City ispao iz Lige prvaka, Borussia Dortmund razmontirala Ajax!

Sve golove s utakmice Anderlecht - Milan možete pogledati OVDJE.

U skupini B Schalke je minimalnom pobjedom (1-0) u Gelsenkirchenu nad grčkim Olympiakosom osigurao prolaz sebi, ali i engleskom Arsenalu, koji je pak u Londonu slavio protiv već praktički otpisanog Montpelliera.

Strijelac jedinog, ali zato prekrasnog pogotka bio je Christian Fuchs u 77. minuti susreta. Nijemac je s otprilike 35 metara lijevom nogom savršeno naciljao donji lijevi kut vratara Carrolla.

Arsenal je u Londonu dugo lomio otpor francuskog prvaka, a vrata gostiju "otključao" je Jack Wilshere u 49. minuti. Glavom je Olivier Giroud spustio loptu za Wilsherea koji nakon 725 dana zabija svoj prvi pogodak u službenim utakmicama za "topnike". Konačnih 2-0 postavio je prekrasnim pogotkom Lukas Podolski u 63. minuti. Nijemac je poslao povratnu loptu s lijeve strane šesnaesterca za Girouda, ovaj mu je odmah prebacivanjem obrambenog igrača vraća u kazneni prostor, a Podolski lijevom nogom iz prve zakucava loptu pod gredu! (TS)