Balotelli je pao i...

Skandal na kraju Serie A: Je li Milanu Ligu prvaka donio sudac?

Mario Balotelli pao je u 81. minuti utakmice Siena – Milan i sudac je svirao najstrožu kaznu.

Naslovnica današnjeg dnevnika Corriere Dello Sport ne treba prijevod. Nastala je velika bura u Italiji nakon dramatične završnice utakmice Siena – Milan u kojoj su ‘rossoneri’ izborili Ligu prvaka u posljednjih 10-ak minuta utakmice.

Posebno su bijesni u Firenzi jer Fiorentina je bila na pragu Lige prvaka nakon 5:1 pobjede u Pescari. Ljuti ih pad Marija Balotellija koji je 11-erac pretvorio u 1:1 u 81. minuti. Talijani pišu kako je branič Siene Felipe jedva dotaknuo Balotellija, no sudac je odmah pokazao na penal.

U 87. stigao je i pogodak Mexesa koji je bacio u trans navijače Milana.

Tridesetak navijača ''ljubičastih'' nije se moglo pomiriti s takvom situacijom, pa su se stacionirali na željezničkom kolodvoru u Firenci u namjeri da se obračunaju s Milanezima. Kad su ih napokon dočekali, krenuli su s uvredama, a najgore je još jednom prošao tamnoputi napadač Mario Balotelli kojeg su izgrednici vrijeđali na rasnoj osnovi.

Balotelli je izgubio živce i zajedno s Robinhom se poželio obračunati s huliganima, ali u tome ih je spriječila policija. ''Rossoneri'' su se na koncu ukrcali na vlak i otputovali prema Milanu, a policija je pokrenula istragu kako bi ustanovila identitete provokatora.