Sramotan poraz Intera

Milan izborio Ligu prvaka u dramatičnoj završnici

Milan je pobijedio Sienu 2:1 i plasirao se u Ligu prvaka...

U talijanskom Interu mogu zahvaljivati nebesima što je prvenstvo gotovo, samo da se konačno zaustavi njihov slobodan pad. U posljednjem kolu Serie A momčad Andree Stramaccionija teško je kiksala protiv Udinesea na San Siru - bilo je 2:5!

Već u desetoj minuti gosti, koji su se hrvali za poziciju koja vodi u Europu, vodili su sa 2:0 pogocima Pinzija i Domizzija. U 12. su nerazzuri smanjili preko Jesusa, a za 3:1 Udinesea zabio je Di Natale prije odlaska na odmor. U nastavku su brzo podebljali na 4:1, Rocchi je u 63. postigao drugi Interov pogodak, a Muriel odmah potom i peti Udineseov.

Mateo Kovačić igrao je cijelu utakmicu za Inter koji ovo izdanje prvenstva završava na devetom mjestu.

Milan je pak poboljšao krvnu sliku cijele sezone u posljednjoj utakmici. Pobijedio je u gostima kod Siene 2:1 i tako skočio na treće mjesto ljestvice koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Strijelaci za Milaneze bili su Balotelli iz jedanaesterca u 84. minuti za 1:1 te u 87.

Mexes za pobjedu. Inače, obje momčadi dočekale su kraj susreta s desetoricom igrača - Sieni je isključen Terlizzi, a Milanu Ambrosini, obojica zbog drugog žutog kartona. Marko Livaja igrao je za Atalantu prvu utakmicu nakon suspenzije, u remiju protiv Chieva 2:2, te zaradio žuti karton.(Agencija VLM)