Briljirao Tavares

Sjajni Maribor razbio slavni PAO, Tottenham oštećen protiv Lazija!

Nogometaši Twentea prokockali su veliku priliku da na početku nove sezone Europa lige upišu tri boda protiv njemačkog Bundesligaša Hannovera 96...

Poveli su domaćini nakon svega sedam minuta igre u prvom dijelu preko Willema Janssena kojeg je odlično poslužio belgijski reprezentativac Nacer Chadli, a ovaj u padu gurnuo loptu kroz noge vrataru Zieleru. Asistent Chadli sam se upisao u strijelce u 54. minuti susreta, a onda je u svega sedam minuta uslijedio povratak Njemaca.

Najprije je Artur Sobiech smanjio na 1-2 u 67., da bi Peter Wisgerhof nespretno zabio vlastitom vrataru sedam minuta nakon toga.

U drugom susretu najizjednačenije, skupine L španjolski Levante s minimalnih je 1-0 slavio protiv švedskog Helsingborga.

Slovenski prvak Maribor je u skupini J, u Ljudskom vrtu, iznenađujuće nadigrao grčki Panathinaikos 3-0. Asistent kod dva pogotka bio je Marcos Tavares, a strijelci su bili Robert Berić u u 25. minuti prvog poluvremena i Agim Ibraimi u 62. nastavka. Sjajnu predstavu Mariborčana okrunio je sam Tavares pogotkom iz jedanaesterca u 88. minuti susreta. Dejan Mezga odigrao je do 85. minuta u redovima domaćeg sastava.

U drugoj utakmici skupine Tottenham i Lazio su na White Hart Laneu podijelili podove odigravši bez pogodaka. Zabili su nogometaši menadžera Andrea Villas-Boasa dva pogotka, ali su oba poništena. Sumnjivo je doduše poništen drugi pogodak "spursa", Mousse Dembelea, kojem je, iz samo njemu poznatih razloga, rumunjski sudac Ovidiu Hategan dosudio prekršaja u napadu.

U skupini K Rosenborg je kao gost s 2-1 nadigrao bečki Rapid, a Bayer Leverkusen i Metalist Harkiv podijelili su bodove u Njemačkoj odigravši 0-0. (TS)