Strinić igrao, Kale na klupi

Dnjipro srušio PSV, u Napulju 'čileansko čudo' napunilo Turinu!

Nogometaši ukrajinskog Dnjipra, za koji nastupaju hrvatski reprezentativci Ivan Strinić i Nikola Kalinić, krenuli su pobjedom u novu sezonu Europa lige...

Dnjipro je na svojoj Dnjipro Areni, u sklopu 1. kola skupine F, s 2-0 slavio protiv nizozemskog PSV-a, te napravio veliki posao u borbi za najvjerojatnije drugo mjesto u skupini. Naime, Dnjipro i PSV smješteni su u skupini s apsolutnim favoritom Napolijem i izrazitim autsajderom, švedskim AIK-om, te će vjerojatno njihovi međusobni susreti odlučiti o drugom mjestu u skupini.

Ono najbitnije, što se rezultata tiče, dogodilo se u drugom poluvremenu kada je najprije u 50. minuti Matheus Nascimento zabio za vodstvo domaćih, a osam minuta kasnije Kanađanin Atiba Hutchinson autogolom potvrdio pobjedu Dnjipra. Pogodak Matheusa pogledajte OVDJE!

Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta u sastavu ukrajinske momčadi, dok je Nikola Kalinić cijelu susret prosjedio na klupi za pričuve.

U istoj skupini Napoli je hat-trickom Eduarda Vargasa i bez praktički cijele prve momčadi razbio švedski AIK 4-0. Čileanac Vargas, koji je u dosadašnjem dijelu talijanskog prvenstva sakupio tek 23 minute igre, zabio je prvi u šestoj, drugi u 46. i treći u 69. minuti susreta. Točku na "i" sjajnoj predstavi Napuljana stavio je Švicarac rođen u Makedoniji, Blerim Džemaili, u 90. minuti utakmice. Recimo i da je na vratima švedske momčadi stajao bivši vratar zagrebačkog Dinama - Ivan Turina. Golove s utakmice Napoli - AIK pogledajte OVDJE!

U skupini E njemački Bundesligaš Stuttgart remizirao je na svojoj Mercedes-Benz Areni s rumunjskom Steauom Bukurešt odigravši 2-2. Poveli su domaćini preko bosansko-hercegovačkog reprezentativca Vedada Ibiševića nakon manje od pet minuta prvog poluvremena. Međutim, tek što su krenuli s centra, nogometaši gostujućeg sastava stigli su do izjednačenja preko Alexandrua Chipciua.

Nakon toga mreže su mirovale sve do 80. minute kada je Raul Rusescu doveo goste u vodstvo nakon precizno izvedenog kaznenog udarca. No, pet minuta kasnije, nakon velike gužve pred vratima rumunjske momčadi, Georg Niedermeier postavlja konačnih 2-2. Pogotke s dvoboja Stuttgarta i Steaue pogledajte OVDJE!

U istoj je skupini, u skandinavskom obračunu, danski Kopenhagen s 2-1 nadigrao norveški Molde.

Bordeaux je pak u skupini D na svom travnjaku razbio belgijski Club Brugge s visokih 4-0. Ludovic Sane i Yoan Gouffran bili su strijelci u prvom, a Bjorn Engels (autogol) i Jussie u drugom poluvremenu.

Druga utakmica skupine igrana u Portugala između Maritima i engleskog Newcastlea završila je bez pobjednika i bez pogodaka.

Europa liga, 1. kolo:

Skupina D

Bordeaux - Club Brugge 4-0 (Sane 13, Gouffran 27, Engels 47-ag, Jussie 66)

Maritimo - Newcastle 0-0

Skupina E

Kopenhagen - Molde 2-1 (Claudemir 20, Cornelius 74 / Diouf 45+1)

Stuttgart - Steaua Bukurešt 2-2 (Ibišević 5, Niedermeier 85 / Chipciu 6, Rusescu 80-11m)