Ovacije Jeli i Petriću

VIDEO Jelavić i Mandžukić strijelci, Petrić 'isprovocirao' autogol Vidića!

Sjajne vijesti za našu reprezentaciju i izbornika Igora Štimca stigle su iz Engleske i Njemačke. U strijelce su se upisali Nikica Jelavić i Mario Mandžukić, a blizu pogotka bio je i Mladen Petrić protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu...

Everton je na gostovanju kod Aston Ville slavio 3:1, a posebno impresivno Toffeesi su odradili prvo poluvrijeme. Poveli su već u 3. minuti golom Pienaara, nakon pola sata Fellaini je povećao na 2:0, da bi minutu prije odlaska na odmor Jelavić lijepo pogodio iz prve poslije ubačaja Bainesa s lijeve strane.

Nikici je to bio prvi gol ove sezone, kojim je došao do brojke od 12 pogodaka u 18 nastupa za Everton. Briljantno. Igor Štimac definitivno će, barem što se napada tiče, imati slatke brige uoči kvalifikacijskih ogleda s Makedonijom i Belgijom.

Međutim, zgoditak Belgijca Fellainija poziva na oprez. Kraj fenomenalnog Hazarda (pet asistencija u dva nastupa za Chelsea), morat ćemo itekako paziti i na 194cm visokog Fellainija koji više ne privlači pažnju tek svojom frizurom. Nekoć zadnji vezni, danas kod Davida Moyesa otkriće na poziciji 'drugog napadača'. Fellaini je super dominantan u skoku, zna baratati i nogama, sjajno 'kuži' igru i odlično se nadopunjuje s Jelavićem. Ostaje nam pouzdati se u naše stopere ili živjeti u nadi kako će ga belgijski izbornik Marc Wilmots ipak staviti u srce vezne linije, odnosno što dalje od Pletikose.

Vratimo se na sraz Aston Ville i Evertona. Drugi dio nije donio previše uzbuđenja, budući da je egzekucija Jelavića riješila pitanje pobjednika. Domaći su sredinom nastavka ostali bez isključenog Clarka, no Everton nije uspio postići još koji gol, iako su imali prilika. Moyes je dao prve minute novopridošlom Mirallasu iz Olympiakosa, koji je čak i poentirao, ali suci nisu priznali pogodak. Villa je konačnih 1:3 postavila u 75. minuti preko El Ahmadija, a Jelavić je na terenu bio do 87. minute kada ga je zamijenio Heitinga. Prilikom izlaska, a dakako i kod pogotka za 3:0, Villa Parkom je odjekivala poznata pjesma Evertonovih navijača u čast Nikice Jelavića.

Mu3-2Fu[Matchhighlight.com] by matchhighlight1

Mladen Petrić predvodio je pak napad Fulhama na Old Traffordu. Gosti su iznenađujuće poveli zahvaljujući Duffu već u 2. minuti, međutim 'Crveni vragovi' do poluvremena su preokrenuli na 3:1. Prvijence su postigli Van Persie i Kagawa, a zabio je i desni branič Raffael.

Petrić je zamalo poentirao u jednoj situaciji, ali ispriječili su se De Gea i greda. U drugom poluvremenu novi-stari hrvatski reprezentativac 'isprovocirao' je autogol Vidića, no to je bilo sve od Fulhama. United je s 3:2 upisao prvu pobjedu, a umjesto Petrića je u 73. minuti ušao Hugo Rodallega. Mladen je također kod izlaska nagrađen ovacijama simpatizera Fulhama.

Mario Mandžukić nastavio je fenomenalni golgeterski niz u dresu Bayerna, koji je u prvenstvu startao pobjedom 3:0. Nakon što je zabio pogodak Borussiji Dortmund u Superkupu i dva gola drugoligašu Regensburgu u Njemačkom kupu, Mandžo je bio strijelac i na otvaranju Bundeslige. Bayern je gostovao kod novog prvoligaša Furtha i poveo krajem prvog poluvremena golom Mullera.

U 59. minuti Mandžukić je povećao na 2:0, nakon što je glavom rutinski pospremio jedan odbijanac u praznu mrežu. Desetak minuta prije kraja Robben je pogodio za konačnih 3:0, a ubrzo je Mandžukića zamijenio Claudio Pizarro.

Mandžo je već na četiri službena pogotka u tri utakmice i sve je izglednije kako će Mario Gomez vrlo brzo pasti u zaborav na Allianz Areni...

Furth 0-2 Bayern by jimbrasalonso