Ozljeda Rooneya

Bolt uživo gledao mučenje Man. Uniteda: Pogledajte prvijence Van Persieja i Kagawe!

Manchester United je na Old Traffordu s 3-2 slavio protiv Fulhama našeg Mladena Petrića, a svoje prvijence postigli su novopridošli Robin van Persie i Shinji Kagawa.

Poveo je Fulham nakon svega tri minute igre preko Damiena Duffa. Slobodni udarac s lijeve strane prizemno je izveo Ruiz, a Duff je ljevicom poslao u donji lijevi kup De Geinog gola.

No, na isteku 10. minute Van Persie pokazuje zašto je doveden. Patrice Evra ubacuje s lijeve strane a Nizozemac iz voleja lijevom nogom krasno pogađa suprotni kut za 1-1. Recimo i da je Van Persiejevim pogotkom United zabio u 50. uzastopnoj domaćoj utakmici čime je postavio rekord Premierlige.

Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Kagawa posprema odbije loptu prilikom udarca jednog od njegovih suigrača u praktički prazna vrata, a svega šest minuta kasnije Brazilac Rafael, nakon ubačaja s lijeve strane, glavom zabija za 3-1.

U drugih 45 minuta gledatelji su vidjeli jedan, a mogli su i više pogodaka. Nakon jedne ubačene lopte s lijeve strane branič Manchester Uniteda, Nemanja Vidić, sudario se s De Geeom, a lopta se od njega odbila za smanjenje na 3-2.

Manchester United vs Fulham [3-2] All Goals &... by kofiswag

Promjena rezultata više nije bilo, iako je Fulham vrlo lako mogao do izjednačenja. Junak susreta ipak je bio vratar Uniteda De Gea, koji je skinuo nekoliko teških lopti u samoj završnici susreta. Recimo i da je Petrić igrao do 73. minute, te da je u 43. prvog poluvremena pogodio gredu iz neposredne blizine. Njega je zamijenio Kolumbijac Hugo Rodallega koji je obilježio samu završnicu susreta.

Naime, u sudačkoj nadoknadi izveo je slobodan udarac s otprilike 25 metara od gola Uniteda, lopta mu se od živog zida odbila na novi udarac u koji mu je uklizao Wayne Rooney. Noga s kojom je Rodallega išao stati na travnjak pronašla je butni mišić Rooneyja, te ga mu napravila rez od 10-ak centimetara.

Liječnička služba odmah je reagirala i Rooney je nakon pet minuta, uz zabrinut izraz lica, iznesen s travnjaka. Sva ta uzbuđenja na travnjaku pratio je i Usain Bolt, nedavni olimpijski pobjednik na 100, 200 i 4x100 metara koji je prije utakmice sa svojim medaljama paradirao travnjakom Old Trafforda.

Od ostalih rezultata izdvojimo i pobjedu velškog Swanseaja, vodećeg sastava Premierlige nakon uvodna dva kola prvenstva. Velšani su na svom travnjaku s 3-0 isprašili West Ham United, koji si je prva dva pogotka praktički sam zabio.

Najprije je Angel Rangel u 20. pucao s desne strane, a vratar "čekičara" Jääskeläinen loptu, koja nije ni išla u okvir gola, skrenuo u vlastitu mrežu. Devet minuta kasnije Michu je povisio na 2-0 i to nakon što je Collins pogrešno vratio loptu vrataru do koje je prije njega stigao spomenuti Španjolac.

Konačnih 3-0 postavio je Graham iz neposredne blizine.

Tottenhamu pak nikako ne ide bez Modrića. Nakon poraza u prvom kolu, Spursi su danas kod kuće remizirali s WBA-om, primivši pogodak za izjednačenje u 90. minuti. Čini se kako će Villas-Boasu trebati vremena, kojeg baš i nema previše kad je u pitanju dovođenje Modrićeve zamjene. (TS)

Premierliga, 2. kolo:

Swansea – West Ham 3-0 (Rangel 20, Michu 29, Graham 64)

Aston Villa – Everton 1-3 (El Ahmadi 75 / Pienaar 3, Fellaini 31, Jelavić 44)

Manchester United – Fulham 3-2 (Van Persie 10, Kagawa 35, Rafael 41 / Duff 3, Vidić-ag 64)

Norwich – QPR 1-1 (Jackson 11 / Zamora 19)

Southampton – Wigan 0-2 (Di Santo 51, Kone 89)

Tottenham – West Brom 1-1 (Assou-Ekotto 74 / Morrison 90)

Sunderland – Reading (odgođeno zbog jake kiše)

Swansea City 3 - 0 West Ham United by fouadram