Serie A: Inter slomio Bari u samoj završnici

Inter je stigao do novog trijumfa, na gostovanju kod Barija u 23. kolu Serie A....

Inter je pobjedom iskoristio kikseve svih ostalih s vrha tablice, s obzirom da nitko od velikih u 23. kolu nije stigao do trijumfa.

Nerazzuri su se mučili na gostovanju kod Barija sve do sredine drugog dijela. Houssine Kharja je tijekom zimskog prijelaznog roka stigao u Inter iz Genove i odmah se proslavio. Marokanski veznjak pogodio je u 70. minuti s lijeve strane u suprotni kut i obrana domaćih bila je konačno slomljena.

Bari je imao par poluprilika za izjednačenje, no u sudačkoj nadoknadi primio je još dva pogotka. Prvo je u 93. minuti zabio Gianpaolo Pazzini, a onda se minutu kasnije i Wesley Sneijder upisao u listu strijelaca, za čistih 0:3.

Dvoboj je obilježio i nesportski potez Cristiana Chivua, koji je šakom udario Marca Rossija dok sudac nije gledao i sigurno ga čeka naknadna suspenzija.

Na tablici talijanske lige Milan i dalje vodi, no Inter mu je na sedam bodova zaostatka s utakmicom manje. Jedan od milanskih klubova vjerojatno će uzeti titulu i ove sezone...