Hat-trick Arnautovića

Remi Wolfsburga i HSV-a: Veliki jubilej Olića, Badelj opet zapažen

U dvije nedjeljne utakmice 15. bundesligaškog kola Werder je slavio na gostovanju kod Hoffenheima 4-1, dok su Wolfsburg i HSV remizirali 1-1...

Junak visoke Werderove pobjede bio je austrijski napadač Marko Arnautović sa hat-trickom. Do ove utakmice Arnautović je zabio tek dva gola u 13 nastupa, a sada je zabio tri komada u 84 minute igre.

Prvi je gol za Werder zabio Sebastian Prödl glavom nakon asistencije Kevina de Bruynea, dok je utješni gol za Hoffenheim, koji će nakon ovog susreta vrlo vjerojatno ostati bez trenera Markusa Babbela, djelo bosansko-hercegovačkog reprezentativca Sejada Salihovića.

U Wolfsburgu je HSV vodio golom Maximiliama Beistera iz 26. minute. Zabio je Beister iz akcije koju je pokrenuo hrvatski reprezentativac Milan Badelj, a izravan asistent kod gola bio je Artjoms Rudnevs. Konačnih 1-1 postavio je Simon Kjaer, glavom nakon ubacivanja Marcela Schäfera s lijeve strane.

Badelj je odigrao svih 90 minuta za HSV, dok je Ivo Iličević odgledao susret s klupe. Kod Wolfsburga je Ivicu Olića u 86. minuti zamijenio Srđan Lakić.

Kažimo i da je Oliću ovo bila jubilarna 150. bundesligaška utakmica protiv kluba čije je boje branio između 2006. i 2009. godine. U dresu HSV-a brzonogi je napadač iz Davora odigrao 78 prvenstvenih utakmica i zabio 29 golova. (TS)