Potez o kojem se priča

Kraljevi u očaju: Rakitić čarolijom osramotio Pepea i ukrao Realu naslov!?

Spektakularan potez i asistencija Ivana Rakitića za Carlosa Baccu donijeli su Sevilli pobjedu protiv Real Madrida (2-1) u 30. kolu španjolskog prvenstva...

Napravio je ''kraljevski klub'' u Andaluziji veliki korak unatrag u borbi za naslov. Za vodećim gradskim rivalom Atleticom zaostaje tri, a za najvećim suparnikom Barcelonom dva boda.

O Rakitiću priča cijela Europa: 'Znali smo da Realu treba pobjeda, ali...'

Ancelotti i Real u problemima: Nismo zaslužili poraz od Seville!

Bale na žestokom udaru kritika: Isključivi je krivac za poraz Reala?

Madriđani su poveli u 14. minuti pogotkom Cristiana Ronalda iz slobodnog udaraca. Lopta se u živom zidu odbila od Bacce i prevarila Beta, ali kolumbijski se napadač samo pet minuta kasnije iskupio za taj peh. Iskoristio je Bacca proigravanje Josea Antonija Reyesa i izjednačio na 1-1.

Gosti su u nastavku utakmice napravili pritisak na gol Andalužana, ali u 72. su minuti ostali bez ičega. Rakitić je briljantno dočekao loptu na petu, prebacio je preko glave zbunjenog Pepea i gurnuo je Bacci za njegov drugi gol večeri i rušenje Reala. Hrvatskom je nogometašu to 12. ovosezonska asistencija u prvenstvu, a na kontu ima i 11 pogodaka.

Sevilla 2-1 Real madrid - all goals and... by uselessrascals

Odigrao je Rakitić cijelu utakmicu za Sevillu, dok je kod gostiju Luka Modrić izašao u posljednjoj minuti.

Atletico je na svome Vicente Calderonu pobijedio Granadu s minimalnih 1-0, a jedini je strijelac u 63. minuti bio Diego Costa koji je pogodio glavom nakon nabacivanja Josea Sose. (TS)