Pronašli 'žrtvu'

Hat-trick Van Persieja i briljantni Chamberlain u rapsodiji Arsenala!

Nogometaši Arsenala napokon su pronašli "žrtvu" i prekinuli post od četiri premierligaška susreta bez pobjede. U sklopu 24. prvenstvenog kola "topnici" su na Emiratesu "potopili" Blackburn 7-1...

Sastav Arsenea Wengera osvojio je tek jedan bod u prethodna četiri kola, a protiv Blackburna krenuli su silovito. Robin van Persie zabio je već u drugoj minuti svoj 20. ovosezonski gol nakon asistencije Thea Walcotta.

szólj hozzá: Arsenal v Blackburn 1:0 RVP

szólj hozzá: vki1-1c[][Matchhighlight.com]

Bio je to prvi od tri Nizozemčeva gola na susretu, a pridodao je i dvije asistencije, kod prvog gola Alex Oxladea-Chamberlaina, a trećeg Arsenalovog, te onog posljednjeg u sudačkoj nadoknadi od Thierryja Henryja.

Na 1-1 u 31. minuti iz slobodnog udarca poravnao je Morten Gamst Pedersen, a nakon toga se Blackburn raspao.

szólj hozzá: Arsenal v Blackburn 2:1 RVP

U samo tri minute prije poluvremena Van Persie i Oxlade-Chamberlain odveli su Arsenal na dva gola razlike prije poluvremena, a potom je u 43. minuti Gael Givet dobio izravan crveni karton nakon starta s dvije noge na Van Persieja. Tu je priča o pobjedniku bila riješena, a u nastavku je bilo samo pitanje koliko će Arsenal pospremiti u mrežu Roversa.

szólj hozzá: Arsenal Blackburn 3:1 Ox-Chamb

szólj hozzá: Arsenal v Blackburn 4:1 Arteta

szólj hozzá: Arsenal v Blackburn 5:1 Ox-Cha

Pored Van Persieja, dva je gola zabio 18-godišnji Oxlade-Chamberlain, po jedan Mikel Arteta i Thierry Henry.

Van Persie je s hat-trickom učvrstio čelno mjesto najboljih premierligaških strijelaca i sada ima 22 gola na kontu u 24 utakmice. Oxlade-Chamberlain postao je s druge strane najmlađi igrač koji je zabio dva gola u jednoj utakmici u Premiershipu nakon Waynea Rooneyja 2004.

szólj hozzá: Arsenal v Blackburn 6:1 RVP

Valja istaknuti i sjajan učinak Thea Walcotta koji je asistirao kod triju golova.

Premiership, 24. kolo:

Arsenal – Blackburn 7-1 (Van Persie 2, 38, 61, Oxlade-Chamberlain 40, 40, 54, Arteta 51, Henry 90+1 / Pedersen 32)

szólj hozzá: Arsenal v Blackburn 7:1 Henry