Modrić na klupi

Petarda Reala u Almeriji: Zabila petorica, Ronaldo se ozlijedio!

Lakoćom su nogometaši Real Madrida došli do pobjede u Almeriji protiv istoimenog domaćina u 14. kolu Primere (5:0), ali brigu kod njegovih navijača i trenera Carla Ancelottija izazvala je ozljeda Cristiana Ronalda.

Upravo je sjajni Portugalac, koji je posljednjih tjedana u čudesnoj formi, doveo Madriđane u vodstvo već u trećoj minuti utakmice, lakoćom iskoristivši ubacivanje Danija Carvajala s desnog krila. To mu je već 17. pogodak ove sezone u španjolskom prvenstvu. Početkom drugog poluvremena Ronaldo je, međutim, napustio igru šepajući, a prve informacije govore o ozljedi bedrenog mišića. Njezina težina zasad ipak nije poznata.

Izlazak Ronalda nije zaustavio Real, čak štoviše. Upravo su se tada gosti raspucali. Najprije je Karim Benzema sjajno potegnuo i pogodio ljevicom s 20-ak metara nakon što mu je loptu gurnuo Jese. Potom je Gareth Bale iskoristio pogrešku domaće obrane, dokopao se lopte i zabio svoj četvrti ovosezonski gol u Primeri. U 75. minuti je, poslije nove asistencije Jesea, Isco pogodio prizemnim udarcem sa 17, 18 metara, a priču je zaključio Alvaro Morata. Dubinskom ga je loptom pronašao Casemiro nakon čega je Morata sam izbio pred domaćeg vratara i matirao ga lobom.

Spomenimo još da naš Luka Modrić ovom prilikom nije ulazio u igru. Real se, pak, vratio na šest bodova minusa u odnosu na vodeću Barcelonu.

Primera,14. kolo:

Barcelona - Granada 4:0 (Iniesta 20 - 11m, Fabregas 41 - 11m, Sanchez 72, Pedro 89)

Real Sociedad - Celta 4:3 (Vela 6, 61, 78, 81 / Rafinha 23, 56, Lopez 28)

Almeria - Real Madrid 0:5 (Ronaldo 3, Benzema 61, Bale 71, Isco 75, Morata 80)