Česi namučili velikane

Nevjerojatan debakl Napolija, Chelsea iščupao pobjedu u Pragu!

Chelsea je Oscarovim golom slavio u Pragu, dok su Talijani doživjeli veliki debakl na svom terenu.

Dugo se aktualni prvak Europe mučio u glavnom gradu Češke, ali je ipak uspio stvoriti prednost uoči uzvrata na svom Stamford Bridgeu - Chelsea je slavio kod Sparte s 1:0, a jedini pogodak zabio je Brazilac Oscar u 82. minuti utakmice.

Još uvijek aktualni prvaci Europe protiv Čeha su odigrali dvoboj s pregršt šansi na obje strane - Spartini su igrači u prvom dijelu promašivali nemoguće (dvije situacije jedan na jedan sa Čechom), ali i Chelsea je imao dosta prigoda, naročito pri kraju susreta, kada je i pao pobjedonosni pogodak.

Nakon dodavanja Hazarda mladi se Brazilac doslovno prošetao pokraj polovice domaće obrane i sa deset metara, lijevom nogom, plasirao loptu za jedini gol na utakmici.

Napoli je na svom San Paolu ugostio vodeći sastav češkog prvenstva i propisno se osramotio - završilo je 0:3 za Viktoriju iz Plzena.

Darida je u 28. minuti zabio za vodstvo Čeha, da bi u završnici Viktoria praktički osigurala nastup u osmini finala - Rajtoral je u 79. digao na 0:2, a treći pogodak je u posljednjim trenucima postigao Tecl.

Dinamo je propustio u Kijevu doći do prednosti prije uzvrata protiv Bordeauxa. Završila je kijevska utakmica s 1:1, a Dinamo je cijelo drugo poluvrijeme napadao, pa tako i propustio penal u 76. minuti. U šesnaestercu Bordeauxa je srušen Gusev, a isti je igrač torpedirao loptu s bijele točke ravno u gredu. Inače, Gusev je u igru ušao u 61. minuti umjesto Nike Kranjčara.

Domagoj Vida je odigrao svih 90 minuta za Kijevljane, dok je Ognjen Vukojević ostao na klupi.

Poveo je, inače, Dinamo pogotkom Harune u 20. minuti, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Poljak Obraniak na asistenciju potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregoryja Sertica.