Moses junak Bluesa

Nokaut u zadnjim sekundama: Chelsea bacio Šahtar na koljena u 94. minuti!

U fantastičnoj utakmici na Stamford Bridgeu Chelsea je slavio protiv Šahtara 3:2.

U fantastičnoj utakmici na Stamford Bridgeu Chelsea je pogotkom Victora Mosesa u četvrtoj minuti nadoknade pobijedio Šahtar 3:2! Nakon ovakvog raspleta, uz pobjedu Juventusa protiv Nordsjaellanda (4:0), u zadnjih 180 minuta Šahtar i Chelsea ulaze sa sedam, a Juve sa sedam bodova.

Već prve minute u jugozapadnom dijelu Londona dale su nagovijestiti kako su Chelsea i Šahtar raspoloženi za pravu predstavu, a u igri otvorenih gardova nije dugo trebalo čekati na prve pogotke.

U sedmoj minuti zaigrala se obrana Šahtara, pokušali su graditi akciju, ali bili su prisiljeni vratiti Pyatovu koji je htio ispucati, ali pogodio je natrčalog Torresa od kojeg se lopta odbija u mrežu za vodstvo Chelseaja za 1:0. Dalo je to krila igračima Roberta Di Mattea, ali brzo ih je skresao čovjek koji je davna želja Romana Abramoviča. Odmjerenim udarcem s 10 metara Willian je izjednačio, nakon briljantnog prodora i povratne lopte Luiza Adriana.

Voda je nakon ovog pogotka otišla sasvim na drugi mlin - nimalo impresionirani igrači Šahtara hrabro su na gostujućoj polovici kombinirali i nizali akcije, a najbliže pogotku bili su u 32. minuti kada je nakon sjajne akcije i ostavljene lopte Luiza Adriana Alex Teixeira pucao s ruba šesnaesterca i promašio za koji centimetar (otišlo je pored desne vratnice).

Mreže su mirovale do 40. minute kada je Pjatov loše procijenio jednu loptu daleko od vratiju, loše ju izbio glavom i ostavio vrata praznima, što je iskoristio Oscar i udarcem s više od 40 metara pronašao praznu mrežu Šahtarovog gola i zabio svoj četvrti ovosezonski gol u Ligi prvaka.

Na 2:2 Willian je izjednačio u 47. minuti iz preslikane akcije kao kod prvog gola, ali je ovaj puta asistent bio Srna s desne strane. Willian do ove utakmice nije zabio ove sezone u Ligi prvaka.

Pobjednički gol Moses je zabio glavom u doslovce posljednjim trenucima susreta. Učinio je to glavom nakon ubacivanja iz kornera od Juana Mate. Moses je u igru ušao u 79. minuti umjesto strijelca drugog gola Oscara.

Juventus je protiv danskog prvaka već na poluvremenu vodio 3:0, a golove su do kraja zabila četvorica različitih strijelaca, Claudio Marchisio, Arturo Vidal, Sebastian Giovinco i Fabio Quagliarella. Giovincu i Marchisiju su postignuti golovi bili prvi u karijeri u europskim natjecanjima. Koliko je nemoćan Nordsjaelland bio svjedoči podatak da su prvi udarac prema suparničkom golu uputili u 63. minuti.

Liga prvaka, 4. kolo:

skupina E

Chelsea - Šahtar Donjeck 3:2 (Torres 6, Oscar 40, Moses 90+4 / Willian 9, 47)

Juventus - Nordsjaelland 4:0 (Marchisio 6, Vidal 23, Giovinco 37, Quagliarella 75)

Redoslijed: 1. Chelsea 7, 2. Šahtar 7, 3. Juventus 6, 4. Nordsjaelland 1.