breaking news !: USKORO UŽIVO Milanović sazvao izvanrednu konferenciju za medije: Pogledajte što je dočekalo novinare
Šestica Bavaraca

Bayern demolirao Lille, veliki preokret ManUtd-a u završnici!

U dvije odigrane utakmice 4. kola skupine F nogometne Lige prvaka postignuto je kobinirano čak 13 golova.

Bayern je na Allianz Areni deklasirao Lille 6-1, dok je Valencia na Mestalli pobijedila BATE 4-2.

Bayern je bez Marija Mandžukića u sastavu (zbog prehlade, op.a.) protiv Lillea vodio 5-0 već u 33. minuti kada je Claudio Pizarro kompletirao hat-trick. Upravo je peruanski napadač zamijenio Mandžukića u vrhu napada bavarskog sastava. Četvrti je to najbrže postignuti hat-trick u povijesti Lige prvaka.

>> Nokaut u zadnjim sekundama: Chelsea bacio Šahtar na koljena u 94. minuti!

Po jedan su gol za Bayern zabili Bastian Schweinsteiger i Toni Kroos, dok je Belmont zabio autogol. Kapetan Philipp Lahm upisao je tri asistencije. Prethodno je toliko puta asistirao za gol sveukupno u posljednjih pet sezona najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja.

Zanimljivo, dva je gola Bayern zabio iz slobodnog udarca, a strijelci su bili Schweinsteiger i prvotno Robben. No, Nizozemcu koji je proslavio 100. utakmicu u dresu Bayerna pogodak nije priznat nego je upisan autogol Belmonta, od kojeg se lopta u živom zidu odbila u gol.

Ipak, za najljepši trenutak susreta zaslužan je napadač Lillea Salomon Kalou koji je u 57. minuti dalekometnim udarcem ljevicom savladao Manuela Neuera uz pomoć grede i postigao počasni gol za francuski sastav.

Sve pogotke s utakmice Bayern - Lille možete pogledati OVDJE.

U drugom odigranom susretu Valencia je na Mestalli imala sigurno vodstvo 3-0, potom je dopustila bjeloruskom prvaku povratak u susret i smanjenje 3-2, da bi Sofiane Feghouli svojim drugim golom na susretu u 86. minuti otklonio svaku neizvjesnost.

Alžirac do ove utakmice nije imao niti jedan gol na kontu u Ligi prvaka. Roberto Soldado je u 29. minuti sigurno realizirao jedanaesterac za vodstvo "šišmiša" 2-0, a bio mu je to 14. gol u posljednjih 13 utakmica koje je započeo u LP. Ove je sezone zabio četiri gola.

Do 81. minute je Manchester United gubio u Bragi, u ogledu 4. kola skupine H Lige prvaka. No, do kraja su Fergusonovi igrači zabili čak tri pogotka i tako s 3-1 došli do četvrte pobjede u četiri ovosezonske utakmice.

Ovaj ogled je tijekom drugog dijela prekinut zbog nestanka struje na stadionu Brage, ali kada su reflektori opet zasjali, krenula je i daleko bolja igra Manchester Uniteda. Prije ovog ogleda je Manchester 19 utakmica zaredom u Europi zabijao barem jedan pogodak. Do 81. minute se činilo da bi se ta tradicija mogla prekinuti, a onda je gadno pogriješio domaći vratar Beto.

Bezrazložno je istrčao sa svojih vratiju, misleći da će prije doći do lopte od Van Persieja. Kada se htio vratiti već je bilo kasno. Lopta je bila u mreži, a recimo da je Robin van Persie s klupe u igru ušao u 64. minuti. Taj pogodak za 1-1 potpuno je uzdrmao domaću momčad koja je do kraja primila - još dva.

Strijelci su za Manchester United bili Wayne Rooney iz penala u 84. minuti, te Javier Hernandez u drugoj minuti nadoknade. Inače, domaćin je vodio golom Alana u 49. minuti koji je, kao i Rooney, bio precizan pri udarcu s bijele točke.

Galatasaray se vratio u borbu za drugim mjestom nakon pobjede kod Cluja u Rumunjskoj od, također, 3-1. Apsolutni heroj utakmice je bio Burak Yilmaz koji je postigao sva tri pogotka za tursku momčad. U dva navrata je od toga asistent bio Hamit Altintop.

Hrvatski nogometaš Saša Bjelanović je za Cluj ušao u igru u 46. minuti, te je odradio ostatak utakmice u domaćem napadu koji je ipak ostao bez konkretnosti u završnici.

Na ljestvici vodi Manchester United sa dvanaest bodova. Slijede Galatasaray i Cluj sa po četiri boda, dok je posljednja Braga s tri boda. "Crveni vragovi" su osigurali ovim i prvo mjesto ove skupine koja je, istina, bila prilično lagana za prolaz. (TS)

Liga prvaka, 4. kolo, skupin F:

Bayern Muenchen - Lille 6:1 (Schweinsteiger 5', Pizzaro 18', 28', 33', Balmont ag. 23', Kroos 66' / Kalou 57')

Valencia - BATE Borisov 4:2 (Jonas 26, Soldado 29-11m, Feghouli 51, 86 / Bressan 53, Mozolevski 83)

Redoslijed: 1. Bayern 9, 2. Valencia 9, 3. BATE 6, 4. Lille 0.

Liga prvaka, skupina H, 4. kolo:

Braga - Manchester United 1:3 (Alan 49-11m / Van Persie 81, Rooney 84-11m, Hernandez 90+2)

Cluj - Galatasaray 1:3 (Sougou 53 / Burak Yilmaz 18, 61, 74)

Redoslijed: 1. Manchester United 12, 2. Galatasaray 4, 3. Cluj 4, 4. Braga 3.