Podvig godine

Senzacija u Glasgowu: Celtic srušio moćnu Barcelonu!

Nakon što ih je u prošlom kolu mučio do sudačke nadoknade i imao dotada 1-1 u džepu, ali izgubio 2-1, Celtic je ove srijede naudio moćnom katalonskom divu Barceloni...

Glasgow je u srijedu neopisivo slavio jer je škotski prvak s 2-1 pobijedio Barcelonu, u utakmici 4. kola skupine G. Dva udarca je imala domaća momčad prema vratima Barcelone, ali je oba puta lopta otišla u mrežu. Celtic je time na najbolji mogući način nastavio slaviti od utorka. Naime, dan ranije je klub proslavio 125. rođendan.

>> Nokaut u zadnjim sekundama: Chelsea bacio Šahtar na koljena u 94. minuti!

Barcelona je u povijesti europskih utakmica četiri puta gostovala u Škotskoj, te je tri puta pobijedila i jednom remizirala. No, i ova je utakmica dokazala koliko im je neprijatan otočki nogomet i kako im, primjerice, Celtic ne leži. Uzalud je Barceloni ostao podatak da su njeni igrači u prvom dijelu imali 85.3 posto posjeda lopte (ovogodišnji rekord u Ligi prvaka).

Uzalud je Barceloni ostala činjenica da je Leo Messi pogodio gredu u prvom dijelu. Samo malo nakon toga zadrmala se i domaća stativa. Imala je Barcelona pregršt stopostotnih i onih nešto manje izglednih šansi, ali na kraju je postigla tek pogodak u 91. minuti. Jasno, zabio je Messi, ali nakon toga je ostalo premalo vremena za moguće izjednačenje.

Inače, za Barcelonu je ovo bio prvi poraz u skupinama Ligi prvaka nakon listopada 2009. godine, kada je izgubila, tada nebitnu utakmicu od Rubin Kazana.

Treba svakako podvući i drugi pogodak Celtica Anthonyja Watta u 83. minuti, inače igrača koji je ove večeri debitirao u Ligi prvaka. Asistirao mu je vratar Forster, a početnički je na visoku loptu reagirao Xavi koji ju je promašio, time gurnuo Watta u priliku, a ovaj je tada povećao prednost Celtica na 2-0.

Ova pobjeda Celtica vjerojatno nije razveselila navijače Benfice, makar su oni mogli uživati u pobjedi protiv moskovskog Spartaka. Pobijedila je Benfica 2-0, ali i dalje kaska za drugim mjestom, odnosno Celticom, tri boda.

Oscar Cardozo, i dalje odlični paragvajski nogometaš, je postigao oba pogotka za Benficu (55. i 69. minuta), a ujedno je pri samom kraju iznudio jedanaesterac kojeg sam nije uspio realizirati. Inače, prvo poluvrijeme je završeno u Lisabonu bez pogodaka, a onda je Cardozo ušao u nastavku i doslovno uništio Spartak.

Moskovljani su ogled završili s igračem manje, nakon što je Argentinac Pareja u 76. minuti dobio drugi žuti karton.

Na vrhu ljestvice je Barcelona sa 9 bodova. Slijedi Celtic sa sedam, Benfica ima četiri, a Spartak tri. (TS)

Sve golove s utakmice Celtic - Barcelona možete pogledati OVDJE.