Ruši rekorde

Najveće igračko otkriće Premiershipa zaustavilo Man Utd!

Unatoč velikom pritisku i nizu prilila u drugom poluvremenu, nogometaši Manchester Uniteda odigrali su samo 1-1 na gostovanju kod Swanseaja u 18. kolu engleske Premierlige…

Zanimljivo, prvi je to ovosezonski remi ''crvenih vragova'' koji sada na prvom mjestu ljestvice imaju četiri boda prednosti pred gradskim rivalom Manchester Cityjem. Swansea će, pak, Božić dočekati na 11. mjestu.

United je poveo u 16. minuti na već toliko puta viđen način. Robin van Persie je nabacio iz kornera, a Patrice Evra je glavom smjestio loptu u mrežu. Francuskom braniču je to već treći ovosezonski pogodak glavom, više ih je skupio samo Swanseajev napadač Michu (5). Također, Evra je postigao više golova u zadnjih 12 utakmica Premierlige (3), nego u prijašnjih 211 (2)! United je, pak, jubilarni deseti put ove sezone zabio nakon kornera, više nego bilo koja druga momčad u Premiershipu.

Swansea je do izjednačenja došao u 29. minuti. Jonathan de Guzman se našao u sjajnoj prilici, David de Gea je obranio njegov udarac, ali lopta se odbila točno na nogu Michua koji je lakoćom matirao sunarodnjaka na vratima Uniteda. Španjolcu je to 13. pogodak ove sezone, čime je samostalno preuzeo prvo mjesto na ljestvici strijelaca. Također, vrijedi istaknuti da je ovime izjednačio rekord Sergija Agüera koji je dosad bio jedini stranac koji je u debitantskoj sezoni u Premierligi već do Božića zabio 13 golova.

U nastavku su gledatelji na stadionu Liberty vidjeli ogroman pritisak gostiju koji su dvaput pogodili gredu. Najprije je to u 67. minuti napravio Van Persie koji je već šesti put ove sezone uspio uzdrmati okvir gola, a njegov je primjer u 78. minuti slijedio i Michael Carrick. U 81. minuti su u istoj akciji blokirana dva udarca Uniteda - Ashley Williams je zaustavio Van Persieja, a Ben Davies Ashleyja Younga. Velšani su do kraja izdržali pritisak gostiju i uhvatili veliki bod, a ujedno razveselili Manchester City… (TS)