Produljili niz nepobjedivosti

Montpellier na krilima Belhande još korak bliže naslovu

Marokanski 22-godišnji reprezentativac Younes Belhanda donio je nogometašima Montpelliera minimalnu (1-0) pobjedu na gostovanju kod Toulousea u prvoj utakmici 34. kola Le Championnata...

Zabio je ofenzivni veznjak gostiju svoj 12. pogodak u 28. ovosezonskom nastupu nakon nepune tri minute igre. S pozicije lijevog krila, otprilike na visini 16-erca, sjurio se prema sredini i preciznim udarcem, nakon driblinga pa potom i finte, matirao domaćeg vratara Alija Ahamadu.

Belhandi je to bio treći pogodak ove sezone postignut u uvodnih deset minuta.

Priliku za povećanje vodstva u 58. je minuti propustio najbolji strijelac lige Olivier Giroud, kojem je 20-godišnji francuski vratar sjajno obranio 11-erac. Bio je to Ahamadi već treći obranjeni kazneni udarac ove sezone. Najbolji je u ligi po tom parametru.

[Toulouse O - 1 Montpellier ]- 3' Belhanda by rocmanne

Zanimljivo je da je ovom pobjedom Montpellier produljio niz nepobjedivosti kod Toulousea u Le Championnatu na 12 utakmica.

Što je najvažnije, prvom je pratitelju PSG-u četiri kola prije kraja, uz utakmicu više, pobjegao na pet bodova prednosti. Parižane u nedjelju ktome čeka najteže moguće gostovanje: derbi kod aktualnog prvaka Lillea. (TS)