Modrić zamijenio Ozila

Ronaldo, Benzema i Higuain doveli Real na korak od polufinala!

Nogometaši Real Madrida na najboljem su putu ka svom 24. polufinalu u povijesti Kupa / Lige prvaka, nakon što su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici kao domaćini pobijedili Galatasaray s 3-0…

Galatasaray se u Madrid nije došao braniti. Pokušao je donekle ofenzivnim pristupom ostvariti pozitivan rezultat uoči uzvrata u Istanbulu, ali u tome nije uspio.

Real Madrid - Galatasaray 3:0

Modrić ušao umjesto Ozila

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić ušao je u igru u 80. minuti umjesto Mesuta Özila, te je nedugo nakon ulaska u igru zapucao prema golu, ali je gostujući vratar Muslera bez većih problema ukrotio taj pokušaj. U drugoj minuti sudačke nadoknade dobio je žuti karton.

Ronaldo načeo mrežu Galatasaraya

Do vodstva i velikog psihičkog rasterećenja su "kraljevi" stigli već u 9. minuti. Özil je sjajnom dubinskom loptom pronašao Cristiana Ronalda, koji je odlično prihvatio loptu i potkopao je iznad Muslere za svoj deveti gol ove sezone u Ligi prvaka, što ga čini vodećim strijelcem natjecanja. Pogodak manje zabili su Lionel Messi i Burak Yilmaz, koji je odigrao cijeli susret za goste. Ukupno je Ronaldu to bio 45. gol ove sezone u svim natjecanjima.

Ronaldo, koji je prošle sezone zabio 10 golova u Ligi prvaka, ukupno je u svojih zadnjih 18 nastupa u ovome natjecanju sudjelovao u 22 Realova gola, 18 pogodaka i 4 asistencije. Usporedbe radi, Lionel Messi je u zadnjih 18 nastupa u dresu Barcelone u Ligi prvaka sudjelovao u 26 golova, 20 pogodaka i šest asistencija. Inače, Ronaldu je ovo bio 47. gol karijere u Ligi prvaka.

Benzema zabio 30. gol u Ligi prvaka, Essien zabilježio prvu asistenciju u dresu Reala

U 29. minuti, domaćin je udvostručio prednost. Michael Essien centrirao je s desne strane, loptu je na tlu primirio Karim Benzema, te ju je s pet metara niskim udarcem poslao u mrežu. Obrana Galatasaraya reagirala je vrlo loše tom prilikom.

Essienu je to bila prva asistencija u dresu Real Madrida u svim natjecanjima, a Benzemi 30. gol karijere u Ligi prvaka. Od francuskih je nogometaša učinkoviti od njega po tom pitanju samo Thierry Henry s 50 golova.

Higuain zabio za miran uzvrat u Istanbulu

Konačni rezultat postavio je Gonzalo Higuain u 73. minuti, osam minuta nakon što je ušao u igru umjesto Benzeme. Nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Alonsa zabio je argentinski napadač glavom svoj prvi gol u Ligi prvaka ove sezone.

Real pet put zaredom zabio barem gol

Galatasaray je imao 51% posjeda lopte, ali u udarcima u okvir gola domaćin je imao prevlast 10-4. Peti puta zaredom Real Madrid je u domaćoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka zabio minimalno tri gola, te je zasluženo ostvario rezultat s kojim je jednom nogom već u polufinalu.  (TS)

Liga prvaka, četvrtfinale (prva utakmica):

Real Madrid - Galatasaray 3-0 (Ronaldo 9, Benzema 29, Higuain 73)

Tijek utakmice: Real Madrid - Galatasaray 3:0

90' Kraj utakmice.

90' Prekršaj u opasnoj zoni za Galatasaray. Ramos je dobio žuti karton, neće igrati u uzvratu. Drogba je pogodio živi zid.

82' Modrić je već zaprijetio Musleru udarcem s distance.

80' Modrić je ušao umjesto Ozila.

73' GOOOL!!! Higuain je udarcem glavom povisio na 3:0.

66' Opasna situacija pred golom Reala. Lopez je opet dobro intervenirao.

65' Higuain je ušao umjesto Benzeme.

62' Najveća šansa Reala u dosadašnjem dijelu drugog poluvremena. Di Marija je loše pucao iz izgledne situacije.

59' Ronaldo puca s tridesetak metara, Muslera hvata loptu.

54' Melo je pucao s distance, ali Lopez lako brani.

47' Slobodan udarac za Real, Ronaldo je pogodio živi zid.

46' Terim je Sneijdera ostavio svlačionicu. Ušao je Gökhan.

U Dortmundu je 0:0 na poluvremenu.

45' Kraj prvog poluvremena.

44' Velika šansa za Ebuea, ali Lopez odlično brani.

40' Nounkeu je srušio Benzemu na rubu šesnaesterca. Dobio je žuti karton. Ronaldo je pucao preko gola.

36' Dimi se na Bernabeuu. Navijači Galatasaraya zapalili su nekoliko baklji.

31' Gužva u šesnaestercu Reala. Drogba traži igranje rukom i jedanaesterac. Čini se da je Khedira dirao rukom loptu, ali bila je velika gužva i pravi "fliper". Sudac je pustio da se igra dalje.

Real Madrid - Galatasaray 2:0

29' GOOOOL!!! Benzema je povisio na 2:0. Francuz je iskoristii pogrešku obrane gostiju zabivši pogodak iz neposredne blizine u bliži vratarev kut.

27' Oštar udarac Drogbe Lopez izbacuje u korner.

18' Muslera brani udarac Ozila.

12' Prva šansa za Galatasaray. Drogba je zagradio loptu pred Varaneom i potom topovski pucao s vrha šesnaesterca, no lopta je otišla preko vrata.

Real Madrid - Galatasaray 1:0

9' GOOOL!!! Real je poveo golom Ronalda. Ozil je sjajno proigrao Ronalda za "mrtvu šansu", a ovaj je hladnokrvno prebacio vratara.

5' Sneijder s distance puca preko gola.

3' Prva ozbiljnija situacija pred golom gostiju. Di Maria je nabacio, Benzema pucao preko gola.

1' Utakmica je počela.

Hrvatski reprezentativac u redovima Real Madrida Luka Modrić čekat će svoju šansu sa klupe. Mourinho je iznenadio uvođenjem Essiena na poziciju desnog beka, a u samom vršku napada prednost je dao Karimu Benzemi ispred Gonzala Higuaina. Fatih Terim na travnjak Bernabeua izvest će očekivanu postavu Galatasaraya.

U drugoj utakmici dana sastaju se Borussija Dortmund i Malaga. Nema većih iznenađenja u početnim postavama.

Službene postave:

Real Madrid: Diego López - Essien, Ramos, Varane, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di María, Özil, Ronaldo – Benzema.

Zamjene: Adán, Pepe, Marcelo, Arbeloa, Kaká, Modrić, Higuaín.

Galatasaray: Muslera – Eboue, Kaya, Nounkeu, Riera – H. Altıntop, Melo, Inan – Sneijder - Drogba, Burak Yılmaz.

Zamjene: Eray İşcan, Gökhan Zan, Hakan Balta, Sabri Sarıoğlu, Yekta Kurtuluş, Nordin Amrabat, Umut Bulut.

-------------------------------------------------------------------------------------

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Felipe Santana, Schmelzer, Kehl, Gündoğan, Götze, Reus, Grosskreutz, Lewandowski.

Zamjene: Langerak, Kirch, Bender, Leitner, Nuri Şahin, Bittencourt, Schieber.

Málaga: Willy, Gámez, Weligton, Demichelis, Antunes, Joaquín, Toulalan, Iturra, Isco, Saviola, Júlio Baptista.

Zamjene: Kameni, Lugano, Sergio Sánchez, Camacho, Duda, Portillo, Santa Cruz.