breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
Mandžo na klupi

Bayern razbio Manchester City: Lekcija prvaka Europe!

Bayern je pobijedio Manchester City s 3:1 na gostovanju u Engleskoj...

Aktualni europski prvak Bayern očitao je nogometnu lekciju engleskom viceprvaku Manchester Cityju na Etihadu u sklopu 2. kola skupine D Lige prvaka. Momčad Pepa Guardiole slavila je s 3-1.

Nije dugo trebalo Bayernu da pokaže zašto je prošle sezone bio najbolja momčad Europe. Igrala se sedma minuta kada je Franck Ribery dobio jednu loptu na 30-ak metara s lijeve strane Bayernova napada, krenuo je prema naprijed, uvidio prostor za udarac s 20 i kojeg metra, te sjajno pogodio u donji desni kut gola Joe Harta.

Manchester City - Bayern 1-3

CSKA – Viktoria Plzen 3-2

Lopta je prije dolaska do Harta udarila u travnjak i nezgodno odskočila, zbog čega je ovaj bio u nemogućnosti bolje reagirati.

Iako je Bayern bio daleko bolji, rezultat se nije mijenjao sve do 56. minute kada je Thomas Müller postigao svoj četvrti pogodak u posljednjih pet utakmica u Ligi prvaka. Njemački je reprezentativac iskoristio sjajno dugačko proigravanje Dantea s centra igrališta, koje je dočekao na vrhu šesnaesterca, zaobišao Harta i mirno zabio za 2-0.

Treba spomenuti da je katastrofalno pritom reagirao obrambeni igrač Cityja Gaël Clichy, koji je prvo krenuo za Müllerom, a onda odustao misleći da će ga netko drugi preuzeti. Još je bio toliko bezobrazan da je, uvidjevši da će Müller zabiti pogodak, raširio ruke i pitao se zašto nitko nije pokrio Nijemca?!

Svega četiri minute kasnije posljednji je gol Bayerna postigao Robben, nakon što je City izgubio loptu na centru. Toni Kroos je uzeo loptu, proigrao Arjena Robbena na desnoj strani, koji je izvrtio Matiju Nastasića i udarcem u bliži kut matirao Harta.

City se razbudio tek u završnici utakmice kada je menadžer Manuel Pellegrini u igru uveo Davida Silvu i Jamesa Milnera. Prvospomenuti Silva je u 80. minuti proigrao još jednog igrača koji je ušao s klupe, Negreda, a ovaj zabio za smanjenje i konačan rezultat 1-3.

Mario Mandžukić proveo je svih 90 minuta na klupi za pričuvne igrače. (TS)

Liga prvaka, 2. kolo:

Skupina D

CSKA – Viktoria Plzen 3-2 (Tošić 19, Honda 29, Reznik 78-ah / Rajtoral 4, Bakoš 90+1)

Manchester City – Bayern 1-3 (Nedredo 80 / Ribery 7, Müller 56, Robben 60)

Redoslijed: 1. Bayern 6, 2. Manchester City 3, 3. CSKA 3, 4. Viktoria Plzen 0

Tijek utakmice: Manchester City - Bayern 1:3

90' Kraj utakmice.

89' Šansa za City. Negredo je pucao glavom pokraj vrata.

(88' GOOOOL!!! Galatasaray je izjednačio protiv Juvea)

(GOOOL!!! Juve je preokrenuo protiv Galatasaraya i sada vodi 2:1)

87' David Silva pogodio je gredu iz slobodnog udarca.

86' Crveni karton za Boatenga. Bayern ostaje s igračem manje.

80' GOOOL!!! Negredo je smanjio na 3:1.

(76' GOOOL!!! Šahtar je izjednačio protiv Uniteda)

(71' GOOOL!!! Di Maria za 3:0 Reala)

(66' GOOOOL!!! Ronaldo je zabio drugi pogodak, Real vodi 2:0)

60' GOOOOL!!! Robben je nakon solo akcije zabio za 3:0.

56' GOOOL!!! Thomas Muller povisio je na 2:0 za Bayern.

(GOOOL!!! Real Sociedad je izjednačio u Leverkusenu, Olympiacos vodi 2:0 protiv Anderlechta)

54' Robben je zaprijetio udarcem s vrha šesnaesterca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog dijela.

(36' GOOOL!!! Drogba je doveo Galatasaray u vodstvo u Torinu protiv Juventusa)

32' Šansa za Bayern. Robben je prošao iskosa po desnoj strani, a onda je desnom nogom ni pucao, a ni dodao nadolazećem Mulleru.

(31' GOOOL!!! PSG vodi 3:0, drugi pogodak Ibrahimovića)

(25' GOOOL!!! PSG vodi 2:0 protiv Benfice, strijelac je Marquinhos)

(Manchester United je poveo protiv Šahtara, Olympiacos protiv Anderlechta, a Real protiv Kopenhagena. Ronaldo je strijelac, a Modrić je sudjelovao u akciji kod pogotka)

16' Bayern dominira posjedom lopte, City još uvijek nije kreirao akciju vrijednu pažnje.

(Luka Modrića u postavi je Real Madrida od prve minute protiv Kopenhagena)

7' GOOOOL!!! Ribery je zabio za vodstvo Bayerna. Ribery je rezantnim udarcem s nekih 20 metara pogodio desni donji kut. Hart je dirao loptu, ali ona je ipak završila u mreži.

(4' GOOOOL!!! PSG je poveo golom Ibrahimovića protiv Benfice)

1' Utakmica je počela.

Pep Guardiola na klupi je ostavio hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića.

Sastavi:

Manchester City: Hart - M. Richards, Kompany, Nastasić, Clichy - Fernandinho, Yaya Touré - Jesus Navas, Nasri - Aguero - Džeko

Bayern: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben, T. Kroos, Schweinsteiger, Ribery - T. Müller