Grci slavili u Belgiji

Ibra dvama pogocima srušio Benficu, 'hat-trick' Mitrogloua

PSG je prilično lako pobijedio Benficu s 3:0 na Parku prinčeva...

U skupini C pobjede su upisali PSG, koji je očekivano slavio protiv Benfice na Parku Prinčeva s 3-0, i Olympiakos, koji je pomalo neočekivano razbio Anderlecht u gostima identičnim rezultatom.

PSG – Benfica 3-0

Anderlecht – Olympiakos 0-3

Parižani su svoj susret riješili u uvodnih 30 minuta dvama pogocima Zlatana Ibrahimovića i jednim mladog 19-godišnjeg stopera Marquinhosa. Šveđanin je načeo goste u 5. minuti nakon sjajnog prizemnog ubacivanja Van der Wiela s desne strane.

Marquinhos je povisio na 2-0 u 25. minuti laganim pogotkom iz neposredne blizine, nakon što ga je elegantno poslužio Blaise Matuidi. Konačni rezultat postavio je Ibrahimović udarcem glavom pet minuta kasnije, nakon što je iz kornera ubacio Thiago Motta.

Olympiakos slavio u Bruxellesu: Hat-trick Mitrogloua!

Olympiakos je do velika tri boda predvodio Grk Kostas Mitroglou, koji je u 17., 56., i 72. minuti zabijao svoje pogotke i ostvario hat-trick. S večerašnja tri pogotka Mitroglou je u posljednjih sedam utakmica na prosjeku od točno jednog gola po susretu! (TS)