PSG slavio u Valenciji

Glupost u zadnjoj minuti: Ibra se ispromašivao pa 'pocrvenio'!

PSG je pobijedio Valenciju s 2:1 na Mestalli u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka...

PSG je kao gost upisao 2-1 pobjedu, te prekinuo sjajan niz koji je do utorka navečer na Mestalli držala Valencia. "Šišmiši" su u devet uzastopnih utakmica Lige prvaka bili neporaženi, a pritom su postigli 28 pogodaka!

Pariška momčad povela je nakon manje od 10 minuta igre, nakon što su sjajno kombinirali Argentinci Javier Pastore i Ezequiel Lavezzi, a potonji je nakon duplog pasa, te iz vrlo malog kuta, majstorski zabio za vodstvo gostiju.

Valencia - PSG 1:2

Iako je Valencia imala preko 60 posto posjeda lopte u svojim nogama, do izjednačujućeg pogotka nije mogla. Naprotiv, u samoj završnici prvog dijela je poentirao Pastore, nakon što ga je sjajnom dubinskom loptom pronašao Lucas Moura, siječanjsko pojačanje Carla Ancelottija, koje se pokazalo kao pun pogodak.

Zanimljivo, Pastore je postao prvi Argentinac koji je ove sezone u Ligi prvaka na istoj utakmici upisao pogodak i asistenciju.

Lavezziju je to bio četvrti pogodak za u posljednje tri utakmice Lige prvaka, dok je Moura upisao prvu asisteniju u prvom nastupu u Ligi prvaka. U Le Championnatu je u pet utakmica upisao tri asistencije.

Poraz Valencije je u 90. minuti ublažio Adil Rami pogotkom iz neposredne blizine, nakon što je sjajnu loptu u kazneni prostor ubacio Tino Costa, a nedugo je nakon toga veliku glupost napravio problematični Zlatan Ibrahimović.

Švedski je napadač zbog prekršaja na Andresu Guardadu zaradio izravni crveni karton, zbog kojeg će propustiti uzvratni susret u Parizu. Treći mu je to dobiveni crveni karton u Ligi prvaka, a od njega jedino Nizozemac Edgar Davids ima više. Na kraju recimo da je David Beckham u društvu Leonarda, sportskog direktora PSG-a, gledao utakmicu s tribina.

Liga prvaka, osmina finala, prve utakmice:

Celtic - Juventus 0-3 (Matri 3, Marchisio 77, Vučinić 83)

Valencia - PSG 1-2 (Rami 90 / Lavezzi 10, Pastore 43)

Tijek utakmice: Valencia - PSG 1:2

90' Kraj utakmica u Valenciji i Glasgowu. PSG je pobijedio Valenciju 2:1, a Juventus Celtica sa 3:0.

90' Crveni karton za Ibrahimovića.

90' GOOOOL!!! Valencija je smanjila na 2:1. Strijelac je Rami.

83' GOOOL!!! Vučinić je postigao gol za vodstvo Juvea od 3:0.

77' GOOOOL!!! Juventus je povisio na 2:0. Strijelac je bio Marchisio.

76' Najveća šansa na utakmici za Valenciju. Valdez je pogodio vanjski dio mreže s tri-četiri metra.

73' Velika šansa za Ibrahimovića.

45' Kraj prvog poluvremena.

Valencia - PSG 0:2

43' GOOOL!!! Pastore je povisio na 2:0 za PSG. Lucas je sjajno zavrtio svoje čuvara uz korner liniju, odigrao je "rolicu" za Pastorea koji pogađa rezantnim udarcem iz prve.

39'

Dobra šansa za Pastorea. Pucao je s nekih 12-13 metara u donji desni kut, ali vratar Valencije brani.

Valencia - PSG 0:1

10' GOOOL!!! PSG vodi 1:0, sjajan pogdak Lavezzija. Prošao je nekoliko igrača u solo prodoru, a potom je snažnim udarcem malo iskosa s desne strane naprosto "probušio" Guaita.

9' Zatresla se vratnica domaće momčadi na Mestalli. Lucas je topovski opalio s 25 metara, ali nije imao sreće.

Celtic - Juventus 0:1

3' GOOOL!!! Juventus je poveo u Glasgowu pogotkom Matrija.

1' Utakmice su počele.

Sastavi:

Valencia: Guaita, Joao Pereira, Rami, R.Costa, Guardado, Parejo, Tino Costa, Banega, Jonas, Feghouli, Soldado.

Zamjene: Alves, Ruiz, Albelda, Viera, Canales, Piatti, Valdez.

Paris Saint-Germain: Sirigu, Jallet, Alex, M. Sakho, Maxwell, Lucas, Verratti, Matuidi, Pastore, Lavezzi, Ibrahimovic.

Zamjene: Douchez, Camara, Armand, van der Wiel, Menez, Chantome, Gamiero.

Celtic: Forster; Lustig, Wilson, Ambrose, Izaguirre; Forrest, Brown, Wanyama, Mulgrew; Commons, Hooper.

Zamjene: Załuska, Matthews, Ledley, Kayal, Miku, Nouioui, Watt.

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Caceres, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Peluso, Matri, Vucinic.

Zamjene: Storari, Pogba, Padoin, Marrone, Giovinco, Anelka, Quagliarella.