Modrić grijao klupu

Ronaldu razbili arkadu pa se osvetio: Mladić spasio Alonsa i Real!

Nogometaši Real Madrida uspjeli su slomiti neporaženu momčad Levantea kada su u pitanju utakmice u Valenciji. U posljednjem susretu 11. kola Primere Real je slavio na gostovanju s 2-1...

Iako je dobro završilo, sve je loše krenulo po "kraljevski klub" u 3. minuti kada je branič David Navarro nehotice laktom u arkadu udario najboljeg igrača Reala, Cristiana Ronalda, nakon čega je nezaustavljivo krenula krv. Trebalo je određeno vrijeme liječnicima madridskog kluba da "pokrpaju" Portugalca, ali su to nekako ipak uspjeli.

Ronaldo se vratio na travnjak i svega 10-ak minuta kasnije zabio za vodstvo svoje momčadi. Rezultat se do kraja poluvremena više nije mijenjao, ali je zato trener Reala, Jose Mourinho, mijenjao. Naime, u svlačionici je, vrlo vjerojatno zbog spomenute ozljede, ostao Ronaldo, a u momčad je portugalski trener ubacio Raula Albiola, inače obrambenog igrača. Bilo je jasno da želi zatvoriti prilaze svom golu, s obzirom da je Real bez Ronalda u napadu prilično "sterilan".

No, u toj pomalo kukavičkoj namjeri Mourinho nije uspio pa je Angel, koji je u igru ušao sedam minuta ranije, u 62. zabio za izjednačenje. Devet minuta kasnije "nasilni" Navarro radi prekršaj u svom kazenenom prostoru za najstrožu kaznu, ali istu ne realizira Xabi Alonso, odnosno Munua brani.

Činilo se da bi susret mogao završiti podjelom bodova, no to se ipak nije dogodilo. U 83. minuti utakmice Mourinho iz igre vadi Özila, a u "vatru" stavlja mladog Alvara Moratu (20), koji je dosada nastupio svega dva puta za Real, te sakupio 22 minute na travnjaku! Xabi Alonso nabacio je loptu u kazneni prostor, a na nju je natrčao upravo Morata i zabio prvijenac za konačnih 2-1.

Recimo i da je Luka Modrić cijeli susret odgledao s klupe za pričuve. Pobjedom je Real uspio "održati" jednaki zaostatak za Barcelonom (osam bodova), koja je u ranijem terminu s 4-2 slavila na Mallorci. Recimo i da je drugi madridski klub bio uspješan večeras. Atletico je na svom travnjaku slavio protiv Getefea s 2-0, a pogotke su u prvom poluvremenu postizali Adrian i Arda Turan.

Primera, 11. kolo:

Valladolid - Valencia 1-1 (Perez 65-11m / Cissokho 15)

Atletic Bilbao - Sevilla 2-1 (De Marcos 27, Susaeta 45+1 / Negredo 79-11m)

Mallorca - Barcelona 2-4 (Pereira 55, Victor 58-11m / Xavi 28, Messi 44, 70, Tello 45)

Atletico Madrid - Getafe 2-0 (Adrian 24, Turan 43)

Levante - Real Madrid 1-2 (Angel 62 / Cristiano Ronaldo 21, Morata 84)

Tijek utakmice: Levante - Real Madrid 1:2

90' Kraj utakmice!

84' GOOOL!!! Morata je zabio za vodstvo Reala.

71' Jedanaesterac za Real. Kaka je izborio 'penal', aXabi Alonso nijeg ga uspio realizirati,

62' GOOOL!!! Levante je izjednačio golom Angela. Možda je bilo zaleđe. Uglavnom, situacija je sumnjiva.

Levante 1-1 Real Madrid by goalsarena2012

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Albiol je zamijenio Ronalda, koji je očito ostao u svlačionici zbog ozljede arkade.

21' GOOOL!!! Real je poveo golom Ronalda! To je to dvanaesti gol Portugalca u Primeri ove sezone.

8' Ronaldo se vratio na travnjak. Iznad oka ima flaster.

3' Cristianu Ronaldu pukla je arkada nakon jednog duela s domaćim braničima. Sudac je zaustavio utakmicu. Ronaldu se ukazuje pomoć. Prilično krvari. Real je nastavio utakmicu s igračem manje.

1' Utakmica je počela. Uvjeti za igru nisu idealni. Travnjak je natopljen kišom.

Sastavi:

Levante: Munúa; Pedro López, Ballesteros, David Navarro, Juanfran; Diop, Iborra; El Zhar, Barkero, Juanlu; Martins

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Coentrao; Xabi Alonso, Essien; Callejón, Özil, Di María i Cristiano Ronaldo