Golijada na Mallorci!

Messi s dva gola prestigao Pelea: A sad u lov na Gerda Müllera!

U 11. kolu Primere Barcelona je slavila na gostovanju kod Mallorce s 4:2...

Nogometaši Barcelone slavili su na gostovanju kod Mallorce s 4-2 u sklopu 11. kola prve španjolske lige, te stavili dodatan uteg na leđa branitelju naslova Real Madridu koji u kasnijim satima igra kod neporaženog domaćina Levantea.

Mallorca se dobro držala sve do 28. minute i slobodnog udarca koji je izveo Xavi Hernandez i sjajno pogodio preko "živog zida" za vodstvo katalonskog satava. Bio je to peti pogodak Xavija iz slobodnog udarca u posljednjih pet sezona, što ga čini najboljim španjolskim igračem u Primeri po tom kriteriju.

Vodstvo Barcelone "podebljao" je Lionel Messi u 44. minuti, ali uz veliku pomoć izraelskog vratara Aouatea. Argentinac je opalio "traljavo" s otprilike 22, 23 metra, Aouate se postavio da će prihvatiti loptu, koja je išla po podu, u naručje, ali mu je ista iskliznula, te kroz ruke prošla u gol. Samo minutu kasnije Cristian Tello zabija iskosa, s ruba šesnaesterca, s lijeve strane za 3-0.

Mallorca 2-4 Barcelona by goalsarena2012

U svega tri minute razmaka u nastavku susreta Mallorca od 0-3 dolazi do 2-3. Najprije je Michael Pereira iskoristio proigravanje Victora, koji je pak oduzeo loptu Mascheranu, koji se njome poigravao na 30-ak metara od svog gola. Nakon igranja rukom Buquetsa Victor iz penala zabija za 2-3, ali sve nade u veliki povratak igračima Mallorce ruši Messi svojim 15. pogotkom sezone.

Messi je ovim golom prestigao najvećeg igrača u povijesti nogometa Brazilca Pelea, koji je u jednoj godini (1959.) postigao 75 golova u svim natjecanjima. Messiju je ostalo još dovoljno (deset) utakmica do kraja godine da sruši i legendarnog njemačkog napadača Gerda Müllera, koji je u jednoj kalendarskoj godini (1972.) u 60 utakmica zabio nevjerojatnih 85 golova. Messi je došao do 75 golova u 59 nastupa, što je u prosjeku ipak dosta slabije od neponovljivog "Bombera"

Alexis Sanchez mu je prsima spustio loptu na otprilike 13 metara od gola, malo iskosa s lijeve strane, a sjajni Argentinac pogađa same rašlje nemoćnog izraelskog vratara na golu Mallorce. U ranije odigranim susretima Sevilla našeg Ivana Rakitića poražena je na gostovanju kod Athletic Bilbaa s 2-1. De Marcos i Susaeta zabili su za vodstvo Bilbaa na poluvremenu 2-0, a konačnih 2-1 postavio je Negredo s bijele točke. Rakitić je odigrao svih 90 minuta u redovima Seville. U Valladolidu su istoimeni domaćin i Valencia podijelili bodove odigravši 1-1. (Ivica Medo/TS)

Primera, 11. kolo:

Valladolid - Valencia 1-1 (Perez 65-11m / Cissokho 15)

Atletic Bilbao - Sevilla 2-1 (De Marcos 27, Susaeta 45+1 / Negredo 79-11m)

Mallorca - Barcelona 2-4 (Pereira 55, Victor 58-11m / Xavi 28, Messi 44, 70, Tello 45)

Atletico Madrid - Getafe (kasnije)

Levante - Real Madrid (kasnije)

Tijek utakmice: Mallorca - Barcelona 2:4

90' Kraj utakmice.

70' GOOOOL!!! Messi je povisio na 4:2. Golu je prethodila sjajna akcija. Messi je ovim golom prestigao najvećeg igrača u povijesti nogometa Brazilca Pelea, koji je u jednoj godini (1959.) postigao 75 golova u svim natjecanjima.

58' GOOOL!!! Victor je smanjio na 3:2 iz jedanaesterca.

55' GOOOL!!! Pereira je smanjio na 3:1 za Barcu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' GOOOL!!! Tello je zabio za 3:0. Mladi igrač Barce prošao je s lijeve strane i desnom nogom pogodio "malu mrežicu" daljeg kuta.

43' GOOOL!!! Messi je povisio na 2:0. Nakon solo prodora,  Messi je pucao sa 18 metara posred gola, ali Aouate je katastrofalno reagirao. Lopta mu je prošla kroz ruke. Messi je stigao do svojeg 14. pogotka u Primeri ove sezone.

Mallorca 0-2 Barcelona by goalsarena2012

28' GOOOL!!! Barce je povela golom Xavija iz slobodnog udarca. Xavi je s nekih 23-24 metra pogodio desni kut domaće momčadi. Domaći vratar nije ni trepnuo.

Sastavi:

MALLORCA: Aouate, Ximo Navarro, Geromel, Conceiçao, Bigas, Marti, Pina, N'Sue, Pereira, Victor, Hemed.

Zamjene: Calatayud, Arizmendi, Alfaro, Kevin, Fontas, Brandon, Fernandez.

BARCELONA: Valdes, Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba, Busquets, Cesc Fabregas, Xavi, Messi, Villa, Tello.

Zamjene: Pinto, Bartra, Montoya, Iniesta, Song, Alexis, Pedro.