Sedam strijelac

Rafa ušutkao kritičare: Chelsea utrpao nevjerojatnih osam komada!

Nogometaši Chelseaja na Stamford Bridgeu su do vrha napunili mrežu nemoćnoj Aston Villi u posljednjoj utakmici 18. kola Premiershipa. Chelsea je slavio s nevjerojatnih 8-0…

Prvi puta u povijesti Premiershipa su sedmorica igrača zabili za istu momčad u jednoj utakmici. Ramires je bio dvostruki strijelac, dok su po jedan gol isporučili Torres, Luiz, Ivanović, Lampard, Oscar (iz penala) i Hazard. Mogao je Chelsea vrlo lako imati i osmog strijelca, ali Brazilac Lusas Piazon u 90. minuti nije iskoristio kazneni udarac koji je sam izborio. Prije njega je Oscar u 79. minuti zabio s bijele točke. I on je sam iznudio jedanaesterac, ali ga je, za razliku od svog sunarodnjaka, i zabio.

Ovo je peti slučaj u Premierligi da jedna momčad pobjeđuje s 8 golova razlike. Chelsea je prva momčad kojoj je to uspjelo dva puta.

Aston Villa je prvi puta u povijesti u društvu najjačih primila 8 golova. Dogodilo joj se to u 3.936. utakmici u prvoj ligi!

Dodajmo i da je momčad Rafaela Beniteza u zadnje dvije utakmice na Stamford Bridgeu zabila 14 golova! Onu prethodnu ''golijadu'' ostvarila je u Ligi prvaka protiv danskog Nordsjaellanda sa 6-1, ali joj to svejedno nije bilo dovoljno za prolaz u nokaut-fazu natjecanja u kojem je aktualni pobjednik.

Fernando Torres načeo je Aston Villu lijepim pogotkom glavom već u 3. minuti. U 29. minuti je David Luiz zabio atraktivno iz slobodnog udarca. Bio je to treći Chelseajev gol iz ''slobodnjaka'' ove sezone. Toliko je na taj način zabio još samo Norwich.

U 34. minuti, Branislav Ivanović je glavom pospremio ''odbijanac'' za 3-0.

Računajući od početka prošle sezone, samo su petorica braniča iz Premiershipa zabili pet ili više golova. Trojica od njih su iz Chelseaja, Ivanović (7), Terry (7) i Cahill (5).

U 59. minuti, Frank Lampard je krasnim udarcem iz daljine povisio na 4-0. Bio je to prvi njegov pogodak od travnja 2011. godine, odnosno nakon 603 dana, kojeg je postigao udarcem izvan kaznenog prostora.

Chelsea je četiri od ukupno osam golova zabio od 76. minute do kraja ogleda. Mogao je i pet, da gostujući američki vratar Brad Guzan nije obranio jedanaesterac Piazonu.

Chelsea je skočio na treće mjesto na ljestvici s 32 boda, 11 manje od vodećeg Manchester Uniteda, od kojeg ima i susret manje. Aston Villa drži 16. poziciju s 18 bodova…