Bundesliga

Ibišević ponovno junak Hoffenheima, Dortmund deklasirao Koeln!

Aktualni prvak njemačke nogometne lige, Borussia Dortmund, nije bio naročito ljubazan domaćin u utakmici 10. kola protiv Kölna. Momčad Ivana Perišića slavila je s visokih 5-0...

Borussia unatoč iznimno lošim nastupima u Ligi prvaka, vrlo dobro gura u domaćem prvenstvu. U subotu su upisali četvrtu pobjedu u nizu, a žrtva je bio Köln. Momčad Jürgena Kloppa slavila je s 5-0, a dvostruki strijelac za pobjedničku momčad bio je Poljak Robert Lewandowski. Osim Poljaka, svoj obol velikoj pobjedi dodali su svojim golovima Japanac Kagawa, te obrambeni dvojac Schmelzer i Kehl. Za domaću momčad zbog suspenzije odnosno crvenog kartona nije mogao nastupiti Ivan Perišić, dok je za goste iz Kölna svih 90 minuta odradio Mato Jajalo. Dortmunđani su ovom pobjedom, te kiksom Mönchengladbacha i Werdera, skočili na drugo mjesto ljestvice sa svega tri boda manje od vodećeg Bayerna, ali i utakmicom više.

Kaiserslautern je na svom stadionu bio bolji od Freiburga 1-0, a jedini pogodak u vrlo siromašnoj utakmici postigao je Izraelac Itay Shechter. Nakon ovog poraza Freiburga, HSV ima priliku pobjeći s dna ljestvice pobjedom ili barem bodom u kasnijoj utakmici protiv Wolfsburga.

Nürnberg i Stuttgart podijelili su bodove odigravši 2-2, a gosti su u čak dva navrata morali hvatati zaostatak za Nürnbergom. Domaćine je u vodstvo doveo Timmy Simons u 6. minuti prvom djela što je ujedno bio i jedini pogodak poluvremena. U 15. minuti nastavka Zdravko Kuzmanović izjednačio je iz najstrože kazne na 1-1. Deset minuta stajao je 'iks' na semaforu, a onda je Phillipp Wollscheid ponovno doveo Nürnberg u vodstvo. Šest minuta prije isteka 90. Francisco Rodriguez zabio je za konačnih 2-2 i najpošteniju podjelu bodova.

Momčad Hoffenheima je na svom stadionu pogotkom Vedada Ibiševića savladala Borussiju Mönchengladbach koja nakon fenomenalnog ulaza u sezonu polako gubi korak s nedodirljivim Bayernom. Bavarci će u nedjelju imati priliku pobjeći na velikih šest bodova prednosti ispred novog prvog pratitelja Borussije Dortmund.

Andre Mijatović odigrao je svih 90 minuta za momčad Herthe, koja je kao domaćin odigrala 0-0 s Mainzom.

Bundesliga, 10. kolo, rezultati:

Borussia Dortmund – Köln 5-0 (Kagawa 7, Schmelzer 25, Lewandowski 44, 50, Kehl 66)

Kaiserslautern – Freiburg 1-0 (Shechter 75)

Nürnberg – Stuttgart 2-2 (Simons 9, Wollscheid 70 / Kuzmanović 60-11m, Rodriguez 84)

Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach 1-0 (Ibišević 56)

Hertha – Mainz 0-0