Prekinuo golgeterski post

Hat-trickom stao uz bok Messiju i Ronaldu!

Nakon što je u osmini finala nogometne Europa lige izbacio veliki Manchester United, Athletic Bilbao je na svom terenu u sklopu 28. kola poražen od Valencije s uvjerljivih 3-0...

Roberto Soldado prekinuo je golgeterski post od sedam utakmica i to na kakav način. Postigao je svoj peti hat-trick u posljednje tri sezone Primere, a od tog su učinka jedino bolja dvojica trenutno najopasnijih napadača svijeta - Cristiano Ronaldo (13) i Lionel Messi (10).

Soldado je najprije u 41. minuti prvog poluvremena iskoristio pogrešku obrambenog igrača Atheltica koji je u pokušaju da vrati loptu svome vrataru kao naručeno poslužio španjolskog reprezentativca. Soldado je bio neumoljiv te je nakon što je zaobišao Iraizoza (vratara Athletica) zakucao loptu u mrežu za 1-0 Valencije.

Nakon tek 12 minuta igre u nastavku Soldado je svoj drugi pogodak postigao nakon što ga je u trku savršeno poslužio Jordi Alba. Španjolac je natrčao na loptu i prizemnu ju poslao u donji desni kut. Konačnih 3-0 postavio je u 85. minuti utakmice s bijele točke.

U ranije odigranoj utakmici Atletico Madrid je poražen kod Mallorce s 2-1, a gledatelji su sve najbitnije mogli vidjeti u drugome poluvremenu. U razdoblju 47-49 minute domaći su nogometaši golovima Diega Godina (autogol) i Michaela Pereire stigli do vodstva 2-0. No, situacija se zakomplicirala četiri minute kasnije kada je Ivan Ramis isključen, a Atletico dobio priliku s bijele točke smanjiti zaostatak. Kolumbijac Radamel Falcao nije uspio zabiti iako je u prethodnih pet puta od svog dolaska na Vicente Calderon bio precizan.

No, 12 minuta kasnije Falcao ipak zabija i smanjuje rezultat, ali više od toga Atletico do kraja utakmice nije uspio napraviti. Recimo i da je Kolumbijac postigao većinu, točnije 46 posto pogodaka Atletico Madrida ove sezone u domaćem prvenstvu, a ovo mu je bio 17. kojim je prestigao učinak Diega Forlana u svojoj debitantskoj sezoni za Atletico. Bio je to drugi poraz Diega Simeonea na klupi madridske momčadi.

U popodnevnoj utakmici Levante je pogotkom Xavija Torresa u drugoj minuti sudačke nadoknade svladao na svom travnjaku Villarreal. Treneru Joseu Molini je nakon tog poraza uručen momentalni otkaz. (TS)