Gotovo je!

Guardiola napokon priznao ono što svi znaju, Simeone 'krivi' genija

Trener Barcelone priznao je da će njegova momčad najvjerojatnije ostati bez naslova prvaka Španjolske, ali ju je istovremeno pozvao da se bori do posljednje minute sezone.

Barcelona je u nedjelju naišla na težak otpor Atletico Madrida na Vicente Calderon stadionu. Slavila je Guardiolina momčad s 2-1, a pogodak odluke devet minuta prije kraja postigao je argentinski genije Lionel Messi.

''Mislim da nećemo osvojiti domaće prvenstvo, ali borit ćemo se do kraja'', rekao je Guardiola na konferenciji za novinare nakon utakmice u Madridu.

Bivši kapetan Barcelone nije propustio pohvaliti Messija za prekrasno izveden slobodni udarac koji je njegovoj momčadi donio velika tri boda kod Atletica.

''Vođa je onaj igrač koji kada je najpotrebnije istupi i donese pobjedu. Lionel to radi već pune četiri godine za ovu momčad'', zaključio je Guardiola.

S njime se, na svoju žalost, morao složiti i strateg madridske momčadi Diego Simeone. ''Rezultat je uvijek pošten. Prvo poluvrijeme igrali smo nešto slabije, a onda smo u drugom imali svojih prilika i za doći u vodstvo. Međutim, genije Messi nas je ostavio bez ičega'', rekao je Argentinac koji se nakon susreta požalio na pojedine sudačke odluke.

''Sudac je bio OK, iako je bilo nekih čudnih odluka'', zaključio je Simeone.(TS)