Dok su se oni namjestili...

Messi golčinom iz slobodnjaka donio slavlje Barci usred Madrida!

Nogometaši Barcelone pobijedili su u gostima kod Atletico Madrida s 2-1 u posljednjoj utakmici 25. kola španjolskog prvenstva. Vratili su se na taj način na deset bodova zaostatka za vodećim Realom...

Nogometaši Barcelone uspjeli su pobjedom zaključiti 25. kolo Primere. U posljednjoj utakmici kola, slavili su u gostima kod Atletico Madrida s 2:1.

Ponovno su Katalonci opasno 'visjeli', a na kraju su pobijedili pogotkom o kojem će se sigurno još dosta pričati sljedećih dana.

Lionel Messi je u 81. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca skroz iskosa s lijeve strane kaznenog prostora, ali u trenucima dok su domaći nogometaši još namještali živi zid. Svi njihovi protesti, međutim, nisu pomogli, sudac je priznao gol i Barcelona je došla do pobjede na jedinom stadionu na kojem je u mandatu Pepa Guardiola dvaput poražena.

Messiju je, pak, ovo bio 15. ligaški pogodak u karijeri protiv Atletica koji mu je najdraža mušterija. Nijednom drugom klubu nije, naime, zabio više od deset puta. Ujedno mu je to bio prvi zgoditak iz slobodnog udarca ove sezone i 28. ukupno. Genijalni Argentinac je, međutim, u prvom poluvremenu dobio i žuti karton zbog igranja rukom.

Prvi mu se put u karijeri dogodilo da je u istoj sezoni skupio pet žutih kartona u Primeri što znači da će morati pauzirati u sljedećem kolu kada Barcelona dočekuje Sporting Gijon.

Bio je Messi aktivan i kod vodećeg gola Barcelone u 36. minuti. U svom je stilu osvojio velik dio prostora, gurnuo loptu na lijevu stranu Cescu Fabregasu, a ovaj je ubacio pred gol gdje Dani Alves nije imao težak posao. Ostalo je, ipak, visjeti u zraku je li Brazilac bio u zaleđu.

Atletico je izjednačio u 48. minuti kada je Sergio Busquets nakon kornera domaćih nespretno glavom isporučio loptu Falcau za njegov 15. prvenstveni pogodak sezone. (M.I./TS)

Tijek utakmice:

90+3' Gotova je utakmica. Valdez je u posljednjim sekundama obranio sjajan udarac domaćina i spasio pobjedu svoje momčadi!

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

81' GOOOOLL! Barcelona je ipak ponovno došla u vodstvo! Strijelac za 2:1 je Lionel Messi!! Kakav pogodak! Messi je brzo izveo sjajan slobodan udarac u sam kut domaće mreže ispod grede, lopta je visoko letjela i munjevito se spustila u nebranjeni dio mreže. Iako su se domaćini požalili da je argentinski virtuoz prerano ispucao loptu, Barcelona je odlukom suca konačno uspjela postići drugi važeći gol na utakmici.

75' GOOOL Barcelone! Ali ponovno je poništen pogodak. Sanchesz je igrao rukom pred golom domaćina.

71' Grubi prekršaj Danija Alvesa na Filipeu Luisu, ali je dobio samo žuti karton zbog čega prosvjeduju domaći igrač. Ponovljena snimka potvrdila je da ga je Alves povlačio za dres i srušio, ali je ipak dobio samo žuti karton.

70' Na suprotnoj strani pokušaj Inieste, ali nema promjene rezultata.

69' Razbuktala se utakmica! Obje momčadi furiozno su krenule po pogodak za pobjedu. Falcao je odlično povukao i pokušao iskorisiti pogrešku Barcelonine obrane, ali je Valdez uspio spasiti ovaj pokušaj prebacivanja vratara.

49' GOOOOLLL!!! Falcao postiže pogodak iz prve prave prilike za Atletico. Bio je korner za domaćine, a Busquets je jako loše ispratio udarac i Falcao je spretno uspio pobjeći prvo Puyolu, a onda Fabregasu i nanijeti velike muke Barceloni i Guardioli.

46' Nastavljena je utakmica u Madridu.

45' Završeno je prvo poluvrijeme u Madridu. Barcelona zasluženo vodi.

37' Barcelona konačno vodi u utakmici kojoj nije previše uspijevala nametnuti svoj ritam igre što je bilo i za očekivati prije početka dvoboja s čvrstim Atleticom. Ipak, više od 70 posto lopte u njezinom posjedu morao se nekako naplatiti, a nagrada je došla na najbolji mogući način.

36' GOOOOOLLLL!!!! Barcelona vodi 1:0. Strijelac je Dani Alves, koji je iskoristio odličnu asistenciju Fabregasa, a akciju je započeo Lionel Messi koji je na vrhu kaznenog prostora odlično porigrao do Fabregasa, koji je sjajno vidio kako u punom trku pred golom domaćina stiže Alves i nesebično je dodao za vodstvo 1:0.

29' Domaći igrači odlično čuvaju Messiju koji izuzev onog ranog poništenog pogotka nije uspio ozbiljnije ugroziti gol Atletica.

28' Gruba igra u Madridu. Do sada su podijeljena tri žuta kartona, Messiju,te domaćinima, Godinu i Juanfranu

20' Xavi sjajno pucao iz slobodnjaka, ali lopta ide malo iznad grede

8' Barceloni je poništen pogodak! Mrežu je zatresao Lionel Messi, koji se prošetao nakon dobre asistencije Sancheza, ali je pri tom igrao rukom. Iako je lopta okrznula njegovu desnu ruku, sudac Miguel Perez Lasa nije se ustručavao pokazati žuti karton jednom od najboljih nogometaša svijeta.

1' Počela je utakmica Atletico Madrida i Barcelone.

Vodeći Real Madrid u ranom je poslijepodnevnom terminu s minimalnih 1:0 pobijedio Rayo Vallecano sjajnim pogotkom Cristiana Ronalda i pobjegao na 13 bodova, te momčad Josepa Guardiole nema prava na kiks i ispuštanje bodova. Motivirani će biti i domaćini, koji se bore za mjesto u Ligi prvaka.

Atletico Madrid-Barcelona 1:2 (Falcao 79'; Alves 36', Messi 81')

Atletico Madrid: Courtois, Miranda, Filipe Luis, Godin, Tiago, Juanfran, Gabi, Turan, Koke, Adrian, Falcao

Barcelona: Valdes, Puyol, Alves, Abidal, Mascherano, Fabregas, Iniesta, Xavi, Busquets, Messi, Sanchez