Fenomenalan potez!

Pogledajte kako je Ronaldo petom jedva spasio neprepoznatljivi Real

U 25. kolu Primere, Real Madrid je slavio u gostima kod Rayo Vallecana s minimalnih 1:0, a ponovno je oduševio Cristiano Ronaldo...

Znatno teže od očekivanog Real Madrid je u gradskom dvoboju kao gost nadigrao Rayo Vallecano s 1-0, a utakmica je odlučena genijalnim potezom Cristiana Ronalda.

Potpuno nevjerojatno zvuči podatak da ''kraljevski klub'' u prvom poluvremenu nije uputio nijedan udarac unutar okvira suparničkih vrata. Prvi su udarac na koncu i pretvorili u pogodak u 54. minuti i to na nevjerojatan način. Mesut Özil je izveo korner, a lopta je na koncu došla do Ronalda koji je petom s osam, devet metara kroz ''šumu nogu'' poslao loptu u mrežu. Portugalskom je nogometašu to već 29. pogodak u 24. prvenstvenoj utakmici ove sezone.

Treba naglasiti da je Real i prije i poslije zgoditka opasno živio. U 38. minuti je Piti pogodio vratnicu, a u samoj završnici je Rayo napravio veliki pritisak na vrata gostiju, ali Mourinhova se momčad izvukla i napravila novi značajan korak ka naslovu. Spomenimo i da je Rayo od 88. minute imao igrača manje jer je izravni crveni karton zbog starta na Samiju Khediri dobio Miguel Perez Cuesta.

Ovo je bila 21. Realova pobjeda u 24 kola Primere i već deseta gostujuća, od čega deveta zaredom. Izjednačili su Madriđani time klupski rekord, budući da su i u sezoni 2009/10 imali devet pobjeda zaredom izvan vlastitog stadiona.

Pobjegao je Real na ovaj način Barceloni na 13 bodova prednosti, ali Katalonci će kasnije imati priliku vratiti se na minus deset. Za to će im trebati pobjeda protiv Atletica u Madridu.

Tri su mjeseca nogometaši Seville bili bez ligaške pobjede u gostima. U nedjelju su napokon došli do slavlja (2-1) i to na teškom gostovanju kod Valencije.

Bila je to već peta uzastopna prvenstvena pobjeda Andalužana protiv Valencije koja je u vrlo lošem razdoblju. U posljednjih osam utakmica u Primeri ima samo jednu pobjedu.

Poveli su ''šišmiši'' na svojoj Mestalli u 25. minuti pogotkom Tina Coste, ali samo 11 minuta kasnije Sevilla je izjednačila. Jesus Navas ubacio je loptu s desne strane, glavom ju je prebacio hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, a Gary Medel ju je, također glavom, smjestio u mrežu. Zanimljivo je da Čileanac prije prošlog tjedna nije zabio nijedan gol u Španjolskoj, a sada je strijelac već drugo kolo zaredom. Pobjedu je gostima u 70. minuti osigurao Navas.

U ostale dvije utakmice igrane od 18 sati Osasune je pobijedila Granadu s 2-1, dok je Real Sociedad s 1-0 bio bolji od Mallorce. (TS)