Pogledajte golove!

Bayern dobio 2:0, Mandžukić zabio oba gola i poslao poruku Guardioli!

Sjajno je Mario Mandžukić otvorio drugi dio sezone u njemačkoj Bundesligi. S dva je pogotka na Allianz Areni predvodio Bayern do pobjede protiv Greuther Fürtha (2-0) u 18. kolu…

Hrvatski nogometaš sada na kontu ima 11 prvenstvenih pogodaka ove sezone, jednako koliko je postigla cijela momčad Greuther Fürtha u dosadašnjih 18 kola! Mandžukić je ujedno skočio na treće mjesto ljestvice strijelaca, iza Stefana Kießlinga (Bayer) i Alexandera Meiera (Eintracht).

U 26. je minuti s desne strane loptu u šesnaesterac ubacio Thomas Müller, a Mandžukić je opalio iz poluvoleja s desetak metara iskosa. Gostujući vratar Wolfgang Hesl je vrlo loše reagirao i propustio loptu u mrežu, te omogućio našem napadaču prekid posta dugog 369 minuta. Mülleru je to, pak, bila osma asistencija sezone, uz devet postignutih golova.

U 61. minuti je loptu iz kornera nabacio Toni Kroos, a Mandžukić je u skoku nadvisio Christophera Nöthea i glavom smjestio loptu u mrežu za konačnih 2-0. Imao je 26-godišnji napadač još dvije dobre prilike tijekom prvog poluvremena, a teren je napustio u 85. minuti kada ga je zamijenio Mario Gomez.

Vodeći Bayern je sačuvao devet bodova prednosti ispred Bayer Leverkusena koji je u subotu s 3-1 pobijedio četvrtoplasirani Eintracht. Strijelci za ''apotekare'' su bili Sebastian Boenisch, Stefan Kießling (13. gol sezone) i Andre Schürrle, dok je Alexander Meier (12. gol sezone) zabio za goste iz Frankfurta. Ova je utakmica, inače, bila nakratko prekinuta jer su gostujući navijači zasuli travnjak petardama.

Ivan Perišić je upisao debi u službenoj utakmici za Wolfsburg koji je na svojoj Volkswagen Areni svladao Stuttgart s 2-0. Igrao je hrvatski reprezentativac na krilnoj poziciji do 75. minute kada ga je zamijenio Thomas Kahlenberg. Ivica Olić je odradio svih 90 minuta za ''vukove'', dok Srđana Lakića nije bilo u sastavu. Brazilac Diego je najprije zabio za domaće u 51. minuti, da bi 16 minuta kasnije asistirao Alexanderu Madlungu za 2-0. Za Wolfsburg je ovo šesta pobjeda ove sezone i tek druga domaća.

Mainz i Freiburg su odigrali neodlučeno 0-0. Kod domaćih je pritom Ivan Klasnić ostao na klupi cijelu utakmicu, dok je njegov imenjak Santini za goste igrao od 80. minute. (TS)