PSV razbio Napoli

Gol Kalinića i asistencija Strinića u pobjedi Dnjipra, Udinese slavio na Anfieldu!

Uz značajan doprinos dvojice hrvatskih reprezentativaca, nogometaši Dnjipra su u Stockholmu svladali AIK s 3-2 u 2. kolu skupine F Europa lige. Nikola Kalinić je bio strijelac jednog gola, a Ivan Strinić asistent...

Dvaput je švedski klub, čija je vrata čuvao Ivan Turina, u četvrtak imao prednost, ali je na koncu ostao praznih džepova. Već u petoj minuti je zabio Helgi Danielsson, da bi pretkraj poluvremena, točnije u 41. minuti, izjednačio Kalinić preciznim udarcem s desetak metara. Međutim, gosti su na odmor ipak otišli sa zaostatkom budući da je u zadnjim sekundama prvog dijela pogodio Henok Goitom.

Nastavak je, ipak, prošao u znaku Dnjipra. U 75. minuti je Strinić nabacio s lijeve strane, a glavom je drugo izjednačenje gostima donio Vitalij Mandzjuk. Osam minuta kasnije Jevhen Seleznjov je osigurao Ukrajincima drugu pobjedu i vodeće mjesto u skupini. Sva trojica hrvatskih nogometaša odradila su cijelu utakmicu.

U drugom ogledu skupine PSV je u Eindhovenu lakoćom pobijedio Napoli s 3-0 tako da obje momčadi sada imaju po tri boda i gledaju u leđa Dnjipru. Gosti su u Nizozemskoj zaigrali u prilično šarenom sastavu (Edinson Cavani je ušao tek u drugom poluvremenu) što su na koncu skupo platili. Jeremain Lens i Dries Mertens su već u prvih 45 minuta donijeli PSV-u veliku prednost, a do kraja ju je dodatno povećao Marcelo.

U skupini D Newcastle je pred svojim navijačima pobijedio Bordeaux s 3-0. Shola Ameobi je u 16. minuti donio prednost “svrakama”, a nespretnom ju je reakcijom u 40. minuti povećao gostujući branič Henrique. Do kraja je za uvjerljivu pobjedu domaćih i četvrti bod u skuipini zabio i Papiss Demba Cisse. Club Brugge je došao do prvih bodova pobjedom nad Maritimom (2-0).

Prve se pobjede u ovosezonskom natjecanju dokopao i norveški Molde koji je na svome terenu s 2-0 bio bolji od Stuttgarta. Krasnim akcijama u drugom poluvremenu momčad koju vodi Ole Gunnar Solskjaer je ostavila favoriziranog suparnika na samo jednom bodu iz dviju utakmica. Strijelci za Norvežane bili su Jo Inge Berget i Daniel Chukwa. U drugoj utakmici skupine E Steaua je u Bukureštu svladala København s 1-0. Jedini je strijelac, i to prilično sretno budući da se lopta odbila od njega u gol, bio Stefan Nikolić u 83. minuti.

Udinese je u sjajnoj utakmici stigao do velike pobjede na Anfieldu. Gubili su Talijani na poluvremenu od Liverpoola 0:1, da bi u nastavku kreirali preokret i pobijedili 3:2. Uvjerljiv je bio i turski Fenerbahče koji je u gostima svladao Borussiju Monchengladbach sa 4:2. (TS)